Na godzinę zatrzymają się niektóre pociągi

26 pociągów PKP Intercity w nocy z soboty na niedzielę zatrzyma się na godzinę na najbliższej stacji. Spowodowane jest to zmianą czasu z letniego na zimowy.
Na godzinę zatrzymają się niektóre pociągi

Nocą nie kursują pociągi Przewozów Regionalnych, nie startują i nie lądują także samoloty na warszawskim Okęciu. W niedzielę wskazówki zegara przesuniemy z godziny 3 na 2. Zmiana czasu odbywa się dwa razy w roku i ma się przyczynić do efektywniejszego wykorzystania światła dziennego oraz oszczędności energii.

W całej Unii Europejskiej do czasu zimowego wraca się w ostatnią niedzielę października, a na czas letni przechodzi się w ostatnią niedzielę marca.

Jak poinformowała rzeczniczka PKP. Intercity Zuzanna Szopowska w nocy z soboty na niedzielę na trasach będzie 26 pociągów tego przewoźnika. Chodzi m.in. o pociągi „Chopin" z Wiednia do Warszawy, „Karkonosze" relacji Warszawa - Jelenia Góra, „Monciak-Krupówki" z Gdyni do Zakopanego, „Pogoria" z Gdyni do Bielska-Białej, „Ustronie" Z Kołobrzegu do Krakowa.

„27 października pociągi PKP Intercity o godzinie 3:00 w nocy zatrzymają się na najbliższej stacji, gdzie będą czekać godzinę, by ruszyć w dalszą trasę zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy" - poinformowała rzeczniczka.

Taka procedura stosowana jest co roku, by nie rozregulować rozkładu jazdy. Pociągi Przewozów Regionalnych nie kursują w tak późnych godzinach.

Rzecznik warszawskiego Lotniska Chopina Mariusz Przybylski poinformował, że w nocy w tym porcie nie odbywają się starty i lądowania samolotów, więc utrudnień spowodowanych zmianą czasu nie będzie.

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Może u nas też zatrzyma się na jakąś godzinkę ?

TeKo, 2013-10-28 20:11:29 odpowiedz

debile !!! kto panuje nad tym portalem !?????????????????/

Poniedziałek -- 28.10.1013. -- A PODAJECIE INFORMACJE O ZMIANACH

RUCHU POCIĄGÓW Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


TOTALNY (...) ---GŁUPOTA PROWADZĄCYCH !!!
...MOŻE AUTOMAT ?

EJ PORTALOWCY !!!!! MYŚLCIE TROCHE !!!! za co bierzecie KASĘ ????
rozwiń

kolejarz , 2013-10-28 13:31:03 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE