PARTNER PORTALU
  • BGK

Na godzinę zatrzymają się niektóre pociągi

  • PAP    26 października 2013 - 09:57
Na godzinę zatrzymają się niektóre pociągi

26 pociągów PKP Intercity w nocy z soboty na niedzielę zatrzyma się na godzinę na najbliższej stacji. Spowodowane jest to zmianą czasu z letniego na zimowy.
Nocą nie kursują pociągi Przewozów Regionalnych, nie startują i nie lądują także samoloty na warszawskim Okęciu. W niedzielę wskazówki zegara przesuniemy z godziny 3 na 2. Zmiana czasu odbywa się dwa razy w roku i ma się przyczynić do efektywniejszego wykorzystania światła dziennego oraz oszczędności energii.

W całej Unii Europejskiej do czasu zimowego wraca się w ostatnią niedzielę października, a na czas letni przechodzi się w ostatnią niedzielę marca.

Jak poinformowała rzeczniczka PKP. Intercity Zuzanna Szopowska w nocy z soboty na niedzielę na trasach będzie 26 pociągów tego przewoźnika. Chodzi m.in. o pociągi „Chopin" z Wiednia do Warszawy, „Karkonosze" relacji Warszawa - Jelenia Góra, „Monciak-Krupówki" z Gdyni do Zakopanego, „Pogoria" z Gdyni do Bielska-Białej, „Ustronie" Z Kołobrzegu do Krakowa.

„27 października pociągi PKP Intercity o godzinie 3:00 w nocy zatrzymają się na najbliższej stacji, gdzie będą czekać godzinę, by ruszyć w dalszą trasę zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy" - poinformowała rzeczniczka.

Taka procedura stosowana jest co roku, by nie rozregulować rozkładu jazdy. Pociągi Przewozów Regionalnych nie kursują w tak późnych godzinach.

Rzecznik warszawskiego Lotniska Chopina Mariusz Przybylski poinformował, że w nocy w tym porcie nie odbywają się starty i lądowania samolotów, więc utrudnień spowodowanych zmianą czasu nie będzie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • TeKo, 2013-10-28 20:11:29

    Może u nas też zatrzyma się na jakąś godzinkę ?
  • kolejarz , 2013-10-28 13:31:03

    debile !!! kto panuje nad tym portalem !?????????????????/ Poniedziałek -- 28.10.1013. -- A PODAJECIE INFORMACJE O ZMIANACH RUCHU POCIĄGÓW Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TOTALNY (...) ---GŁUPOTA PROWADZĄCYCH !!! MOŻE AUTOMAT ? EJ PORTALOWCY !!!!! ...MYŚLCIE TROCHE !!!! za co bierzecie KASĘ ????  rozwiń