Na jednym bilecie po aglomeracji łódzkiej

Od 1 września pasażerowie korzystający z pociągów Przewozów Regionalnych Sp. z o.o. na terenie województwa łódzkiego oraz autobusów lub tramwajów łódzkich będą mogli nabyć Wspólny Bilet Aglomeracyjny.
Na jednym bilecie po aglomeracji łódzkiej

Jak informuje magistrat, bilet miesięczny normalny lub ulgowy, który będzie można kupić w kasach Przewozów Regionalnych, będzie obowiązywał w trzech strefach taryfowych, ze strefą centralną w granicach administracyjnych Łodzi.

Od 15 czerwca 2014 r. WBA obejmie również przejazdy pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. W przyszłości planowane jest wprowadzenie WBA dla wszystkich środków komunikacji publicznej funkcjonujących na terenie województwa łódzkiego.

- Łódź stawia na komunikację zbiorową, która istnieje już na terenie miasta i sąsiednich gmin objętych porozumieniem międzygminnym. Dążymy do stworzenia mieszkańcom województwa możliwości łatwiejszego skorzystania z usług edukacyjnych i miejsc pracy, jakie oferuje Łódź. Tańszy WBA pozwoli także łatwiej i częściej korzystać mieszkańcom naszego województwa z dostępu do placówek i imprez kulturalnych - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Zarząd transportu w Łodzi nie zrobił systemu biletowego. Po cichu i bez przetargu bilet uruchomilo sobie MPK. A teraz robi się z tego wielki system bez żadnego przetargu. MPK szuka "automatowego operatora biletowego" tak określając warunki by jedynym wygranym mogła być duża firma z Warszaw...y , dziwnym trafem dostawca systemu biletu dla MPK. Kto i gdzie ma w tym biznes? rozwiń

Klops, 2013-08-22 14:58:28 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE