PARTNER PORTALU
  • BGK

Na jednym bilecie po aglomeracji łódzkiej

  • AW    22 sierpnia 2013 - 10:12
Na jednym bilecie po aglomeracji łódzkiej

Od 1 września pasażerowie korzystający z pociągów Przewozów Regionalnych Sp. z o.o. na terenie województwa łódzkiego oraz autobusów lub tramwajów łódzkich będą mogli nabyć Wspólny Bilet Aglomeracyjny.
Jak informuje magistrat, bilet miesięczny normalny lub ulgowy, który będzie można kupić w kasach Przewozów Regionalnych, będzie obowiązywał w trzech strefach taryfowych, ze strefą centralną w granicach administracyjnych Łodzi.

Od 15 czerwca 2014 r. WBA obejmie również przejazdy pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. W przyszłości planowane jest wprowadzenie WBA dla wszystkich środków komunikacji publicznej funkcjonujących na terenie województwa łódzkiego.

- Łódź stawia na komunikację zbiorową, która istnieje już na terenie miasta i sąsiednich gmin objętych porozumieniem międzygminnym. Dążymy do stworzenia mieszkańcom województwa możliwości łatwiejszego skorzystania z usług edukacyjnych i miejsc pracy, jakie oferuje Łódź. Tańszy WBA pozwoli także łatwiej i częściej korzystać mieszkańcom naszego województwa z dostępu do placówek i imprez kulturalnych - powiedziała prezydent Hanna Zdanowska.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Klops, 2013-08-22 14:58:28

    Zarząd transportu w Łodzi nie zrobił systemu biletowego. Po cichu i bez przetargu bilet uruchomilo sobie MPK. A teraz robi się z tego wielki system bez żadnego przetargu. MPK szuka "automatowego operatora biletowego" tak określając warunki by jedynym wygranym mogła być duża firma z Warszaw...y , dziwnym trafem dostawca systemu biletu dla MPK. Kto i gdzie ma w tym biznes?  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: