PARTNER PORTALU
  • BGK

Na lotnisku w Krakowie powstaje wielopoziomowy parking

  • PAP    18 grudnia 2009 - 16:25

Port lotniczy Kraków-Balice kończy budowę wielopoziomowego parkingu zlokalizowanego naprzeciwko międzynarodowego terminalu pasażerskiego. Obiekt, kosztujący 77 mln zł, pierwsze samochody przyjmie w styczniu przyszłego roku.
Parking pomieści na siedmiu kondygnacjach ponad 1,2 tys. pojazdów. Dla porównania, na dotychczasowym parkingu przed terminalem mieściło się 500 samochodów.

"To ważna inwestycja dla portu i pasażerów, zbliża nas bowiem do standardów, które obserwujemy na europejskich lotniskach" - poinformował prezes MPL Jan Pamuła podczas czwartkowej uroczystości poświęcenia parkingu.
W jego ocenie obiekt zaspokoi zapotrzebowanie na miejsca parkingowe w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska i przyniesie dodatkowe przychody spółce zarządzającej portem.

Pierwsze samochody na teren parkingu wjadą w drugiej połowie stycznia. Cały obiekt do użytkowania oddany zostanie w maju 2010 roku. Koszt inwestycji to 77 mln zł. Jest ona w całości finansowana ze środków własnych portu.

Wielopoziomowy parking jest jednym z elementów planowanej kompleksowej inwestycji, która zakłada rozbudowę terminalu międzynarodowego oraz budowę hotelu. Parking będzie połączony z budynkiem terminalu za pomocą kładki umieszczonej na wysokości drugiej kondygnacji.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim co do wielkości (po warszawskim Okęciu) lotniskiem w Polsce, które w całym zeszłym roku obsłużyło 2,9 mln pasażerów. Na lotnisku regularne operacje wykonuje 18 przewoźników, port współpracuje także z kilkunastoma liniami czarterowymi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.