PARTNER PORTALU
  • BGK

Na Mazowszu liczą pasażerów kolei i badają ich potrzeby

  • PAP    8 października 2014 - 13:10
Na Mazowszu liczą pasażerów kolei i badają ich potrzeby

W środę i czwartek w pociągach Kolei Mazowieckich, SKM Warszawa i WKD będą prowadzone badania ankietowe - podał Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Badanie ma pomóc w dostosowaniu oferty przewozowej do potrzeb podróżujących.
Biuro prasowe urzędu marszałkowskiego dodało, że ankieterzy firm PSB oraz Realizacja będą prowadzić badanie w godzinach od godziny 6 do 9 rano oraz popołudniu w godzinach 16-19. Ankiety są krótkie, a odpowiedzi na pytania nie zajmą więcej niż 5 minut - zapewniono.

"Badanie ma ustalić, skąd i dokąd jeżdżą osoby korzystające z transportu szynowego, w jakim celu, jak często i na podstawie jakich biletów. Pozyskiwane będą również informacje na temat najczęstszych ulg czy preferowanych miejsc przesiadek. Pasażerowie będą też pytani o ocenę komfortu jazdy, bezpieczeństwa, skomunikowania, rozkładu jazdy i ceny" - podkreśla biuro prasowe. Ponadto przez całą dobę pasażerowie będą liczeni.

Czytaj też:  Wspólne bilety Kolei Mazowieckich i PKP Intercity przedłużone

Mazowiecki Urząd podkreślił, że pozyskana w ten sposób wiedza ma pomóc w dostosowywaniu oferty przewozowej do potrzeb pasażerów. Wyniki mają być wykorzystane m.in. przy aktualizacji Planu Transportowego Województwa Mazowieckiego.

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik ocenił, że od momentu uruchomienia Kolei Mazowieckich oferta przewozowa i taryfowa spółki uległa rozszerzeniu. "W 2005 r. na 10 liniach kolejowych kursowało średnio 530 pociągów. Dziś spółka obsługuje 15 linii kolejowych, a w ciągu doby uruchamianych jest średnio 800 pociągów. To sprawiło, że wzrosła liczba pasażerów - z 40 do 62 mln osób rocznie. Jak widać, zapotrzebowanie na tego typu połączenia było i jest" - dodał.

Czytaj też: Koleje Mazowieckie wzbogacą się o kolejne szynobusy

Koleje Mazowieckie powstały w 2004 roku, a pasażerów zaczęły wozić rok później. Od 2008 r. spółka kolejowa jest w stu procentach własnością samorządu województwa mazowieckiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.