PARTNER PORTALU
  • BGK

Na Narodowym zabawa, ale w mieście utrudnienia

  • PAP    28 stycznia 2012 - 10:23

W dniu otwarcia Stadionu Narodowego wprowadzone zostaną liczne zmiany w organizacji ruchu samochodów. Inaczej będzie kursować także komunikacja miejska. Dla uczestników imprezy uruchomione zostaną dodatkowe linie - tramwajowa i autobusowa.
W niedzielę w otoczeniu Stadionu Narodowego będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się; auta mają być usuwane na koszt właściciela. Dotyczy to ulic: Wybrzeże Szczecińskie (na odcinku od ul. Okrzei do al. Poniatowskiego), Wał Miedzeszyński (od al. Poniatowskiego do Trasy Łazienkowskiej, z wyłączeniem parkingu dla samochodów osobowych po zachodniej stronie Wału Miedzeszyńskiego), al. Zielenieckiej, Lubelskiej, Skaryszewskiej, Zamoyskiego (od ul. Marcinkowskiego do ul. Mińskiej), a także ciągu ulic: al. Poniatowskiego - al. Waszyngtona (na odc. od Wisłostrady do ul. Kinowej).

Od godz. 12 dla samochodów zamknięte mają być ulice Francuska (całkowity zakaz wjazdu) i al. Zieleniecka (będzie nią kursować tylko komunikacja miejska), a także rejon Saskiej Kępy, gdzie wjechać będą mogli tylko mieszkańcy (obszar ograniczony ulicami: al. Waszyngtona - ul. Saską - ul. Zwycięzców - Wał Miedzeszyński).


Na wysokości przystanków tramwajowych przy Rondzie Waszyngtona ma być wyznaczone przejście dla pieszych przez al. Poniatowskiego.

W godzinach 19-19.30 - po zakończeniu koncertów na stadionie - dla samochodów ma zostać zamknięty ciąg ulic: al. Jerozolimskie - al. Poniatowskiego - al. Waszyngtona (od ronda de Gaulle'a do ul. Kinowej). Tramwaje nie będą kursować od placu Starynkiewicza do ronda Wiatraczna. Możliwe jest też zamknięcie Wybrzeża Szczecińskiego i Wału Miedzeszyńskiego - między mostem Świętokrzyskim a Trasą Łazienkowską.

Przystanki komunikacji miejskiej dla powracających z imprezy będą od godziny 19. zlokalizowane w al. Waszyngtona - między ulicami Saską i Międzynarodową. Przystanki w bezpośrednim sąsiedztwie ronda Waszyngtona będą czasowo nieczynne.

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej będą wprowadzane w kilku etapach. Uruchomione zostaną także dodatkowe linie dowożące warszawiaków na stadion. Specjalne linie, które będą rozwoziły uczestników imprezy, zaczną kursować po jej zakończeniu.

W godzinach 12-19, gdy wyłączona z ruchu będzie ul. Francuska, trasami objazdowymi będą kursować autobusy linii 117, 138 i 146.

Autobusy linii 117 pojadą ulicami: Paryską, Zwycięzców, Saską, al. Waszyngtona i al. Poniatowskiego, oznaczone numerem 138 - Wałem Miedzeszyńskim, u. Zwycięzców, Saską, al. Waszyngtona i al. Zieleniecką, zaś linia 146 - Paryską, Zwycięzców, Saską, al. Waszyngtona i al. Zieleniecką. Autobusy tych linii będą zatrzymywać się na wszystkich napotkanych po drodze przystankach.

W godzinach 13-19 kursować będą linie dowozowe. Tramwaje specjalnej linii 77 będą kursować między Pl. Narutowicza a al. Zieleniecką. Autobusy linii 909 ruszą z Ronda Waszyngtona, dalej pojadą al. Zieleniecką, Targową, Kłopotowskiego i Jagiellońską, zawrócą na rondzie Starzyńskiego i wrócą pod Stadion ulicami: Jagiellońską, Marcinkowskiego, Targową i al. Zieleniecką.

Od ok. godz. 19. do ok. godz. 21. nadal zamknięta będzie ul. Francuska, a także: zjazdy z mostu Poniatowskiego w ul. Wioślarską, Al. Jerozolimskie, wiadukt i most Poniatowskiego, al. Poniatowskiego i al. Waszyngtona (cała jezdnia w obu kierunkach, na odcinku od ronda de Gaulle'a do ul. Saskiej, łącznie z linią tramwajową na odcinku od pl. Starynkiewicza do ul. Targowej i ronda Wiatraczna). Nieprzejezdna będzie też al. Zieleniecka (cała jezdnia w obu kierunkach, na całej długości) i zjazdy z al. Poniatowskiego na ul. Wybrzeże Szczecińskie.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: