PARTNER PORTALU
  • BGK

Na śląskie tory wyjadą nowe tramwaje

  • PAP/Dziennik Zachodni    12 maja 2014 - 06:41
Na śląskie tory wyjadą nowe tramwaje

- W najbliższych dniach na katowickie tory wyjadą nowe, niskopodłogowe tramwaje.
Będą to pierwsze od kilkunastu lat zupełnie nowe wagony w tej aglomeracji. Wozy pochodzą z puli 30 sztuk zamówionych w zeszłym roku w bydgoskich zakładach PESA - zapowiada "Dziennik Zachodni".

- "Po testach na torach przyszła pora na regularne przewozy pasażerskie Twistami. Nowe, niskopodłogowe wagony będą obsługiwać w Katowicach linię 35"- mówi Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich. Twisty to tramwajowa "wyższa półka". Wagony wyposażone są m.in. w wewnętrzne ekrany LCD, na których emitować można zdjęcia, plansze i filmy reklamowe oraz pasek z informacjami prasowymi. Nad bezpieczeństwem pasażerów czuwa system zewnętrznego i wewnętrznego monitoringu.

Dzięki układowi sterowania pojazdem, który wykrywa i likwiduje poślizgi podczas rozruchu i hamowania, jazda nawet po oblodzonych torach będzie bezpieczna. Czerwone tramwaje nie zostaną pozbawione swoich fabrycznych barw przynajmniej przez najbliższych kilka lat, gdyż jako zakup dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej nie mogą być miejscem prezentowania reklam.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.