PARTNER PORTALU
  • BGK

Na Śląsku będzie jeździł zabytkowy tramwaj

  • PAP    17 czerwca 2012 - 15:24
Na Śląsku będzie jeździł zabytkowy tramwaj

Zabytkowy tramwaj będzie obsługiwać sezonową linię tramwajową - poinformowało biuro prasowe Komunalnego Związku Komunikacyjnego GOP (KZK GOP). Linia tramwajowa oznaczona nr 0 od niedzieli do końca września będzie wozić pasażerów.
Na linię 0 wyjedzie zasłużony dla komunikacji miejskiej na Śląsku tramwaj typu "N" zbudowany w 1953 roku w Chorzowskiej Wytwórni Konstrukcji Stalowych w Chorzowie. Doczepiony do niego zostanie drugi, wyprodukowany również w Chorzowie skład z 1959 roku.

Oba wagony, po remoncie w latach 2000-2001 zyskały status historycznych i od tamtej pory pojawiają się na licznych przejazdach okolicznościowych.

"Mimo długiego stażu, zainstalowane w wagonie (z 1953 roku-PAP) drewniane siedzenia i archaiczne urządzenia w kabinie motorniczego wyglądają tak, jakby skutecznie opierały się upływowi czasu" - poinformowała Anna Kotera z wydziału prasowego KZK GOP.

Wakacyjno-sezonową linię, KZK GOP uruchamia wspólnie z Klubem Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie.
"Będziemy cały czas obecni w tramwaju, będziemy rozdawać ulotki, zapewniamy także obsługę konduktorską" - powiedział PAP prezes klubu Piotr Wiśniewski.

W przeszłości wagony obsługiwały regularne przewozy.

Tramwaje linii 0 będą kursowały do 30 września w niedzielę i święta na trasie Katowice Słoneczna Pętla - Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.