PARTNER PORTALU
  • BGK

Na Śląsku pojawiły się nowe tramwaje

  • WNP.pl (Paweł Szygulski)    14 maja 2014 - 12:35
Na Śląsku pojawiły się nowe tramwaje

Tramwaje Śląskie włączają do eksploatacji pierwsze pojazdy Twist Step 2012N, spośród 30, które Pesa Bydgoszcz SA dostarcza właśnie przewoźnikowi. We wtorek, 13 maja, odbyła się uroczystość poświęcenia nowych tramwajów oraz pierwszego liniowego przejazdu w Katowicach.
Od środy 14 maja nowe tramwaje niskopodłogowe Pesa Twist Step 2012N będą regularnie kursować na linii 35 w Katowicach, która łączy Plac Wolności z pętlą tramwajową w dzielnicy Zawodzie.

W zlokalizowanej przy tej pętli zajezdni zorganizowano dziś uroczyste poświęcenie nowych pojazdów oraz inauguracyjny przejazd na trasie linii 35, w którym mogli uczestniczyć zarówno zaproszeni goście, jak i zwykli pasażerowie, którzy mogli dosiadać się do tramwaju na poszczególnych przystankach.

Czytaj też:  Domex złożył wniosek o upadłość

- W wieloletniej historii elektrycznych tramwajów w aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej takich dni nie było zbyt wiele. Ostatni miał miejsce 3 maja 2001 roku. Wówczas na torowiska aglomeracji wyjechał tramwaj 116Nd Citadis bardzo szybko nazwany przez pasażerów "Karlikiem". Po 13 latach i 10 dniach mamy okazję cieszyć się z tego, że na trasy aglomeracji wyjeżdża kolejny niskopodłogowy wagon, tym razem wyprodukowany przez bydgoską Pesę. Jest on wyposażony w szereg udogodnień zarówno dla pasażerów, jak i dla motorniczych - powiedział Tadeusz Freisler, prezes Tramwajów Sląskich SA.

Cały artykuł czytaj tutaj. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.