PARTNER PORTALU
  • BGK

Na stałe otwarte wyjścia awaryjne w metrze

  • PAP    1 stycznia 2013 - 12:30
Na stałe otwarte wyjścia awaryjne w metrze

Od wtorku osoby prowadzące wózki dziecięce, osoby niepełnosprawne, a także pasażerowie z większym bagażem lub rowerem, aby dostać się na peron metra w Warszawie, będą mogły korzystać z wyjść awaryjnych - zakłada nowy regulamin przewozu komunikację miejską.
Jak podkreśla ZTM, obecnie te grupy pasażerów mają trudności w dostaniu się na perony - mogą to zrobić windą, ale wind nie ma przy każdym zejściu na peron. Dlatego też, żeby umożliwić wejście na perony przez wyjścia awaryjne, zostaną z nich usunięte plomby.

Pozostali pasażerowie, tak jak dotychczas, nie będą uprawnieni do korzystania z wyjść awaryjnych. Złamanie tego zakazu jest zagrożone karą grzywny do 500 zł lub karą nagany - przypomina ZTM.

Karę taką na pasażera może nałożyć straż miejska lub policja. Będą o tym przypominać umieszczone na wyjściach awaryjnych naklejki - zapowiada ZTM.

Dopuszczenie możliwości korzystania z wyjść awaryjnych nie zwalnia z obowiązku posiadania - w przypadku braku uprawnień do przejazdów bezpłatnych - ważnych biletów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: