PARTNER PORTALU
  • BGK

Na szczecińskie Gumieńce wracają tramwaje

  • gumience24.pl    12 czerwca 2012 - 20:11
Na szczecińskie Gumieńce wracają tramwaje

Na Gumieńce wracają tramwaje linii nr 8 bis. Dodatkowo na trasę przez Bramę Portową przywrócono tramwaje linii 1, 2, 3, 4, 9 i zlikwidowano zastępczą komunikację autobusową. Zmiany w komunikacji miejskiej związane są z kolejnym, piątym etapem remontu Bramy Portowej w Szczecinie.
Mieszkańcy Gumieniec znowu będą mogli korzystać z linii tramwajowej nr 8 bis. Rozpoczął się piąty etap remontu Bramy Portowej w Szczecinie.

Zgodnie z planem na trasę przez Bramę Portową przywrócono tramwaje linii 1, 2, 3, 4, 8 bis i 9. Przypomnijmy, tramwaje linii nr 7 i 8 na swoich stałych trasach jeżdżą już od 21 maja.

Linia nr 8 bis kursować będzie na trasie Gumieńce - Plac Rodła wg specjalnego rozkładu jazdy, z dotychczasową częstotliwością. Po remoncie linia nr 8 bis ma zostać zamieniona na linię tramwajową nr 10.

Kolejny etap remontu Bramowy Portowej nie wprowadza zmian w komunikacji samochodowej. Skrzyżowanie nadal jest wyłączone z ogólnego ruchu za wyjątkiem możliwości przejazdu od strony Placu Żołnierza Polskiego przez Aleję Niepodległości w stronę Placu Zwycięstwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.