Na tropie zmowy cenowej w wywozie śmieci

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi postępowanie w sprawie możliwości zawarcia zmowy cenowej przez przedsiębiorców wywożących odpady w Białymstoku.
Na tropie zmowy cenowej w wywozie śmieci

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi obecnie 22 postępowania w sprawie niedozwolonych porozumień przedsiębiorców. Jednym z nich jest postępowanie w sprawie możliwości zawarcia zmowy cenowej przez przedsiębiorców wywożących odpady w Białymstoku

Prezes UOKiK sprawdza czy doszło do zawarcia zmowy cenowej pomiędzy przedsiębiorcami świadczącymi usługi wywozu odpadów w Białymstoku: Astwa, Czyścioch, MPK z siedzibą w Ostrołęce oraz MPO.

Z informacji uzyskanych w toku postępowania wyjaśniającego wynika, że w tym samym czasie wprowadzili oni nowe cenniki swoich usług. Wszczęte postępowanie sprawdzi, czy było to wynikiem niedozwolonych działań - czyli wspólnego uzgodnienia cen.

Za udział w porozumieniu ograniczającym konkurencje grozi kara finansowa w maksymalnej wysokości do 10 proc. przychodu osiągniętego w roku poprzedzającym wydanie decyzji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

straszna mi zmowa...na 2 miesiące! Potem będzie już tylko gmina odbierać odpady...i wszyscy zapłacą równo. Może gminę trzeba oskarżyć o zmowę cenową

696, 2013-04-11 22:36:28 odpowiedz

A może UOKIK wziąłby się za działania RIPOK-ów, które są lokalnymi monopolami z mocy prawa i ustala ceny wg własnego uznania...bardzo wysokiego uznania. np. południe Polski

Janek Wisniewski, 2013-04-11 22:33:45 odpowiedz

To nic nowego,tak dzieje się w całej Polsce,czyste złodziejstwo a ofiarami tego jest polskie społeczeństwo.Żadnej kontroli Rządu!!!!

LePetit, 2013-04-11 17:35:38 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE