PARTNER PORTALU
  • BGK

Na ulicach pojawią się trolejbusy warte 23 mln

  • PAP    11 sierpnia 2010 - 20:04
Na ulicach pojawią się  trolejbusy warte 23 mln

Firma Solaris Bus & Coach z Bolechowa wygrała przetarg na dostarczenie 15 trolejbusów dla MPK w Lublinie. Ich łączna cena to ponad 23 mln zł brutto - poinformowała w środę rzeczniczka lubelskiego MPK Weronika Opasiak.
Trolejbusy Solaris Trollino 12 mają być dostarczone do Lublina w przyszłym roku, po pięć sztuk w kwietniu, maju i czerwcu. Nowe trolejbusy to pojazdy niskopodłogowe i dostosowane do przewożenia osób niepełnosprawnych, będą miały automaty do sprzedaży biletów i możliwość głosowego zapowiadania przystanków. - Zakup będzie sfinansowany z własnych środków MPK - powiedziała Opasiak.

Nowe trolejbusy zastąpią pojazdy najbardziej wyeksploatowane. - Nasz tabor trolejbusowy jest bardzo wysłużony, średni wiek trolejbusów to 16 lat, najstarsze pochodzą z lat 80. Teraz mamy tylko pięć nowoczesnych niskopodłogowych trolejbusów - dodała Opasiak.

Na przetarg wpłynęły dwie oferty. Komisja przetargowa odrzuciła ofertę, którą złożyła spółka Handlowo-Finansowa Kompania LAZ z Kijowa - m.in. dlatego, że nie odpowiadała ona warunkom zamówienia.

W Lublinie jest 9 linii trolejbusowych o łącznej długości 28 km, obsługiwanych przez 61 pojazdów. Władze miejskie planują rozbudowę komunikacji trolejbusowej w ramach projektu, który ma być dofinansowany z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.