PARTNER PORTALU
  • BGK

Na ulice Kalisza wyjedzie 11 nowych autobusów hybrydowych

  • JS    8 lutego 2018 - 22:35
Na ulice Kalisza wyjedzie 11 nowych autobusów hybrydowych
Umowę na dostawę autobusów podpisali prezydent Grzegorz Sapiński i przedstawiciel producenta Piotr Stańsk (fot. mat. pras.)

Jeszcze tego lata na ulice miasta wyjedzie 11 nowych autobusów firmy Man, o napędzie hybrydowym. Samochody będą obsługiwać pasażerów Kaliskich Linii Autobusowych.
Umowę na dostawę autobusów podpisali prezydent Grzegorz Sapiński i przedstawiciel producenta Piotr Stański. 11 fabrycznie nowych samochodów, o napędzie hybrydowym ma trafić do Kalisza w lipcu tego roku. - To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców miasta - mówi prezydent Grzegorz Sapiński. - Zakup tych autobusów wpisuje się w plan działań na rzecz ochrony środowiska. To najnowocześniejsze na rynku pojazdy, o solidności których pasażerowie KLA przekonują się na co dzień.

Od początku obecnej kadencji samorządowej tabor KLA jest sukcesywnie modernizowany. - W ciągu dwóch lat wymieniliśmy połowę autobusów, co jest dużym osiągnięciem także w skali kraju - podkreśla wiceprezydent Artur Kijewski. - To oczywiście tylko część inwestycji, których celem jest maksymalny komfort pasażerów komunikacji miejskiej. Centra przesiadkowe, tablice informacyjne, czy biletomaty to kolejne udogodnienia, które sukcesywnie wprowadzamy.

Autobusy, które tego lata zaczną obsługiwać pasażerów KLA to nowoczesne, niskopodłogowe pojazdy, spełniające normę spalin EURO 6. Samochody wyposażone są w automatyczny system wykrywania i gaszenia pożaru w komorze silnika. Autobusy przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wnętrza pojazdów są klimatyzowane i wyposażone w minimum 4 podwójne gniazda USB, z których mogą korzystać pasażerowie. Autobus monitoruje sześć kamer, co umozliwia identyfikację wsiadających i wysiadających. Pojazd wyposażony jest także w system zapowiadania przystanków.

Wartość inwestycji to 19 187 434, 20 zł. Na realizację zadania Kalisz uzyskał dofinansowanie w wysokości 85 proc. kosztów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.