PARTNER PORTALU
  • BGK

Na wiadukt przy Gdańskim wrócą tramwaje

  • PAP    25 października 2011 - 21:12
Na wiadukt przy Gdańskim wrócą tramwaje

We wtorek wieczorem dla ruchu samochodowego otwarta zostanie druga jezdnia wiaduktu przy Dworcu Gdańskim, który znajduje się na jednej z głównych tras z Żoliborza do centrum Warszawy. Z kolei w czwartek na wiadukt wrócą tramwaje.
Do tej pory dla samochodów otwarta była tylko jedna część wiaduktu, na której były dwa pasy ruchu; od wtorku wieczorem samochody będą przemieszczać się dwoma jezdniami dwupasmowymi - powiedziała Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Wiadukt.

"Dziś o godz. 21.30 zbierze się komisja, która formalnie dopuści do ruchu niedostępną do tej pory część wiaduktu. Mamy pozwolenia nadzoru budowlanego" - powiedziała.

Trzecią "nitką" wiaduktu będą poruszać się tramwaje. Rzecznik ZTM Igor Krajnow poinformował, że tramwaje wrócą na wiadukt w czwartek.

Ruch tramwajowy zostanie przywrócony na ciągu ulic: Andersa - Mickiewicza oraz na ul. Słowackiego między pl. Wilsona a ul. Popiełuszki. Ponownie uruchomione zostają linie 6 i 15 - poinformował na stronie internetowej ZTM.

Ruch ciężkich pojazdów na wiadukcie został ograniczony na początku listopada 2008 r. Z powodu złego stanu technicznego wiaduktu, autobusy i tramwaje zostały skierowane na trasy objazdowe. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.