PARTNER PORTALU
  • BGK

Nadal utrudnienia w ok. Ostrowa Wlkp.

  • PAP    24 stycznia 2014 - 10:33
Nadal utrudnienia w ok. Ostrowa Wlkp.

Na dwóch trasach w okolicach węzła Ostrów Wielkopolski nadal występują problemy z przejazdem. Lokomotywy spalinowe pracują na trasach w kierunku Sieradza i Wrocławia. W kierunku Poznania i Katowic ruch odbywa się normalnie - poinformował PAP w piątek Maciej Dutkiewicz z biura prasowego PKP.
Od poniedziałku w ok. Ostrowa Wielkopolskiego w związku z oblodzeniem sieci trakcyjnej oraz powstałymi w ich wyniku awariami trakcji ruch pociągów odbywał się z poważnymi problemami.

"Sytuacja na tym węźle stabilizuje się. Obecnie ruch w tym miejscu wygląda dobrze" - powiedział Dutkiewicz.

W środę wznowiono ruch pociągów elektrycznych na trasie z Ostrowa do Poznania, a w czwartek na trasie z Katowic do Ostrowa. Kolejarze pracują nad poprawą sytuacji na trasach w kierunku Sieradza i Wrocławia, gdzie pociągi poruszają się za pomocą lokomotyw spalinowych.

Nadal trwają prace związane ze skuciem lodu z sieci trakcyjnej w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego. Dotychczas udało się przetrzeć lód z 470 km sieci trakcyjnej, do oczyszczenia pozostało jeszcze ok. 170 km.

Jak poinformował Dutkiewicz, w nocy z czwartku na piątek PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zaangażowały w całym kraju do utrzymania sieci 39 lokomotyw spalinowych i 6 pociągów sieciowych.

"Monitorujemy sytuację w całym kraju i jeśli jest potrzeba, to wykonujemy jazdy patrolowe w celu zapobiegania oblodzeniu tras i zapewnieniu przejezdności sieci trakcyjnych" - dodał Dutkiewicz.

W czwartek w kraju wykonano 4081 przejazdów kolejowych, 10 pociągów zostało odwołanych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.