Nadchodzą jesienne szczury

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Częstochowa
  • 12-09-2011
  • drukuj
Szczury stały się przyczyną interpelacji w radzie miasta, dodały roboty częstochowskim wodociągom i straży miejskiej, a kilka osób doprowadziły do histerii.
Nadchodzą jesienne szczury
Radna Elżbieta Kunicka (SLD) wniosła interpelację w sprawie szczurów do biura rady miasta – pisze „Gazeta Wyborcza Częstochowa”.

Miasto – tak jak zobowiązało się w podpisanej przez wiceprezydenta Mirosława Soboraka odpowiedzi na interpelację – zawiadomiło częstochowskie wodociągi.

Pracownicy wodociągów jednak szczurów nie znaleźli, ale trutkę i tak wyłożyli. Nie można przecież wykluczyć, że gdzieś tam żerują jakieś gryzonie, w mieście to normalne.

Wodociągi co pięć lat urządzają wielkie czyszczenie kanałów sanitarnych. Trutki są wtedy wykładane interwencyjnie. A oprócz tego – przy każdej okazji zaglądania do studzienek.

Także straż miejska została zobowiązana do skontrolowania, czy kamienice, podwórka i zaułki są przez administratorów utrzymywane w czystości. Ma też sprawdzić, czy właściciele budynków przeprowadzili na wiosnę odszczurzanie – jak nakazuje regulamin utrzymania porządku w mieście – podaje „Gazeta Wyborcza Częstochowa”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

"Pracownicy wodociągów jednak szczurów nie znaleźli, ale trutkę i tak wyłożyli." Złapali nutrie i sprzedali futerko. Nasłać tam kontrolę skarbową!

gryzoń, 2011-09-12 09:27:26 odpowiedz

Przyznaj sie "znawco" ze wylazłes z kanalizacji !!!!!!

deratyzator, 2011-09-12 09:22:19 odpowiedz

Bo to jesienny szczur jest.

szczurołap, 2011-09-12 09:19:39 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE