PARTNER PORTALU
  • BGK

Nagrodzą gminę, która oszczędza energię

  • AW/kape.gov.pl/    30 września 2011 - 13:48

1 października rozpoczyna się kolejna, czwarta już edycja "Konkursu na najbardziej efektywną energetycznie gminę w Polsce" organizowanego przez Krajowa Agencję Poszanowania Energii. Gminy mogą zgłaszać swój udział.
W konkursie mogą wziąć udział gminy i miasta na prawach powiatu, w których w ostatnich latach przeprowadzono przedsięwzięcia efektywnie zmniejszające zużycie energii.

Podstawowym kryterium w konkursie jest skala oszczędności energii w wybranych przedsięwzięciach w roku 2011 w stosunku do roku 2010 i 2009 roku. Jury ocenia rzeczywiste efekty zgłoszonych działań, a nie subiektywne opisy przedsięwzięć.

Do konkursu na najbardziej efektywną energetycznie gminę można zgłosić:

- wybrane budynki użyteczności publicznej, w których w ostatnich latach przeprowadzane były przedsięwzięcia zmniejszające zużycie energii (np. termomodernizacja)
- modernizację węzła cieplnego
- modernizację oświetlenia ulicznego
- inne przedsięwzięcia energooszczędne na rzecz społeczności lokalnej.
Co ważne, wybrane budynki lub przedsięwzięcia muszą znajdować się na terenie danej gminy.

Zwycięska gmina w każdej z kategorii otrzyma w nagrodę 10 tys. zł. Przedstawiciele laureatów otrzymają także statuetkę, dyplom i inne nagrody rzeczowe. Dodatkowymi nagrodami są wyjazdy studyjne do Danii i Wielkiej Brytani.

Gminy zainteresowane udziałem w konkursie powinny zgłosić się do dnia 10 stycznia 2012 r. Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursy można znaleźć tu. Laureatów poznamy podczas uroczystości zaplanowanej na 20 kwietnia przyszłego roku.

Konkurs organizowany jest przy współudziale ministerstwa gospodarki, ministrstwa środowiska, pod honorowym patronatem prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, Ambasady Danii, Ambasady Brytyjskiej oraz Związku Miast Polskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.