PARTNER PORTALU
  • BGK

Najbardziej zakorkowane metropolie

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Poznań    17 grudnia 2011 - 08:54
Najbardziej zakorkowane metropolie

W styczniowym raporcie Deloitte'a Poznań był drugim po Katowicach najszybszym miastem w Polsce. Teraz znalazł się w trójce najbardziej zakorkowanych metropolii – wynika z raportu serwisu Korkowo.pl.
Poznań (zabierz głos/oceń prezydenta), Warszawa (zabierz głos/oceń prezydenta) i Wrocław (zabierz głos/oceń prezydenta) to najbardziej zakorkowane miasta, wynika z analizy Korkowo.pl – serwisu informującego o zatłoczeniu na polskich drogach. Specjaliści przeanalizowali dane z GPS-ów umieszczonych w kilku tysiącach pojazdów w dziesięciu miastach – pisze „Gazeta Wyborcza Poznań”.

Okazuje się, że w ciągu pół roku – od ostatniego raportu Korkowo.pl – sytuacja w Poznaniu jeszcze się pogorszyła. W promieniu 2 km od Starego Rynku, średnia prędkość w godzinach porannego i popołudniowego szczytu to 17 km/go (w maju 19 km/godz.).

W odległości 5-10 km jak i 10-15 km od centrum prędkości oscylują w granicach 28 km/godz. i 38 km/ godz. To znacznie wolniej niż we Wrocławiu (40-44 km/ godz.), ale lepiej niż w Warszawie (27-29 km/h).

W styczniowym raporcie Deloitte'a Poznań figurował jako jedno z „najszybszych” miast Polski. Średnia prędkość w mieście wyniosła wówczas aż 43,9 km/godz.

Według ekspertów wynika to z dużej liczby remontów i z tego, że coraz więcej osób wyprowadza się na przedmieścia, stąd problem korków na obrzeżach narasta.

Badania wykazały, że w większości miast w kraju teraz jeździ się gorzej. Jedynym rozwiązaniem dla kierowców jest przesiąść się z aut do miejskiej komunikacji i wyczekiwać końca remontów – pisze „Gazeta Wyborcza Poznań”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Mila, 2011-12-17 13:54:41

    I'm gonna...Zapach wanilii i...spalin !