PARTNER PORTALU
  • BGK

Najdroższe parkowanie w Londynie i Oslo, w Warszawie - średnio

  • wnp.pl (PS)    26 listopada 2010 - 19:38
Najdroższe parkowanie w Londynie i Oslo, w Warszawie - średnio

Największe miasta świata nadal są najdroższe także pod względem opłat za parkowanie samochodów, zarówno pod względem stawek dziennego parkowania, jak i miesięcznych abonamentów.
Liderem pod tym względem jest Londyn. W badaniu, jakie przeprowadziła firma doradztwa inwestycyjnego Colliers International, wyróżniono londyńskie City oraz dzielnicę West End, które znalazły się odpowiednio na miejscu 1 i 2 na świecie. Miesięczne stawki parkingowe w londyńskim City na poziomie 933 USD (643 GPB) górowały na światowej liście, zaraz za nim uplasowała się dzielnica West End z 874 USD (602 GBP). W stawkach tych odbija się również fakt, że liczne centra finansowe znowu rosną w siłę, podkreślają autorzy opracowania. Stawki parkingowe w londyńskim City wzrosły o 2,1 proc. w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a w dzielnicy West End o 2 proc. w stosunku do poziomu z roku 2009.

W pierwszej trójce miejsc najdroższych do właścicieli samochodów uplasował się również Hongkong (miesięczna stawka 745 USD), na kolejnych znalazły się: Tokio, Rzym, Zurych, Sydnej, Perth, Bruksela i Nowy Jork.

Z kolei najwyższe dzienne stawki parkingowe są zdominowane przez europejskie miasta, z Oslo na miejscu (stawka 54,52 USD). Zaraz za nim w pierwszej dziesiątce uplasowało się londyńskie City oraz West End, następnie Amsterdam, Wiedeń, Ateny, Sztokholm i Kopenhaga. Według tegorocznego badania, najtańszym miastem do parkowania jest Chennai w Indiach, z dzienną stawką 0.96 USD.

Warszawa – z dzienną stawką 10,57 USD oraz miesięczną 111,78 USD - znalazła się poza pierwszą pięćdziesiątką miast o najwyższych miesięcznych i dziennych kosztach parkowania. W naszym regionie przebijają ją Praga oraz Budapeszt, a z kolei najtańsze – to Bratysława i Wilno (stawki odpowiednio: 8,55 i 178 USD). Warszawa plasuje się zatem pośrodku rankingu regionalnego i znajduje się w jednej grupie z Sofią, Rygą i Kijowem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.