PARTNER PORTALU
 • BGK

Największa firma wod.-kan. w Polsce ujawni rekordowe straty

 • em    18 marca 2014 - 12:23
Największa firma wod.-kan. w Polsce ujawni rekordowe straty

Prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów w Katowicach Łukasz Czopik zaprasza na konferencję prasową 25 marca w siedzibie GPW w Katowicach przy ul Wojewódzkiej 19.
Jak czytamy w zaproszeniu podczas konferencji ujawniona zostanie rekordowa w historii firmy wysokość strat przedsiębiorstwa wodociągów na jakie naraziła spółkę stosowana przez poprzedni zarząd polityka inwestycyjna. - Przedstawione zostaną działania, które przyniosły szczególnie duże niebezpieczeństwo nieodzyskania środków zaangażowanych w ryzykowne inwestycje. Ujawnione zostaną także konsekwencje, wynikające z dokonanego przez firmę audytorską Ernst and Young, oceny sytuacji finansowej grupy kapitałowej GPW oraz identyfikacji transakcji o podwyższonym ryzyku - podaje GPW.

Po raz pierwszy też publicznie zaprezentowany zostanie skład nowego zarządu Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów SA i jego program odzyskania części pieniędzy spółki oraz wdrażane działania naprawcze tak, by nie została zagrożona płynność finansowa przedsiębiorstwa, będącego gwarantem dostaw wody ponad 3 mln mieszkańców województwa śląskiego. Będzie to również okazja do rozmów o groźbie wpływu nietrafionych i zbyt ryzykownych inwestycji na cenę wody w regionie.

GPW SA w Katowicach jest największym w kraju i jednym z największych w Europie przedsiębiorstw produkujących wodę przeznaczoną do spożycia. Obecnie dostarczana jest ona do 67 gmin, 49 odbiorców hurtowych. Co roku spółka produkuje ponad 150 mln metrów sześciennych wody. Dlatego jej kondycja finansowa, perspektywy rozwoju są tak ważne dla zarówno całego regionu jak i dla poszczególnych gmin.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • rudzianka, 2014-03-19 22:48:36

  a były już Prezes GPW jest radnym w Rudzie Śląskiej i przewodniczącym komisji prawa i samorządności wybranym głosami PO ,Pis ,RAŚ
 • NiT, 2014-03-19 07:53:01

  Do Marcin: Właśnie
 • Marcin, 2014-03-18 20:36:52

  A może do jasnej cholery rozliczyć poprzedni zarząd spółki łącznie z politykami PO którzy do tego doprowadzili a nie dawć im milionowych odpraw za nieudolność.