PARTNER PORTALU
  • BGK

Największy kontrakt kanalizacyjny w Kielcach podpisany

  • AW    29 maja 2012 - 08:23
Największy kontrakt kanalizacyjny w Kielcach podpisany

Podpisano umowę na wykonawstwo kanalizacji w Kielcach i gminie Sitkówka-Nowiny. Jest to jeden z siedemnastu kontraktów, największy w zakresie robót budowlanych w Kielcach w ramach wartego 550 mln zł projektu unijnego Kompleksowej Ochrony Wód Podziemnych Aglomeracji Kieleckiej.
- Nie jesteśmy nowicjuszem na rynku inwestorskim. Zrealizowaliśmy wielki projekt rozbudowy oczyszczalni za prawie 260 mln zł. Przeszliśmy wtedy swoisty chrzest bojowy z wielkimi koncernami międzynarodowymi i wiemy, że lepiej jest pracować niż się boksować – powiedział po podpisaniu umowy prezes kieleckich wodociągów Milcarz.

Jak podają kieleckie wodociągi, firma Molewski Spółka z o.o. w Chodczu złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu „Budowa systemu kanalizacji sanitarnej w mieście Kielce oraz systemu kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w Gminie Sitkówka-Nowiny”.

Nową kanalizację otrzymają m.in. mieszkańcy kieleckich dzielnic Gruchawka, Niewachlów, Dyminy i Posłowice. Konsorcjum firmy MOLEWSKI zaproponowała najtańszą spośród 13 ofert, spełniającą wymogi formalne i ta oferta została przyjęta. Opiewa na 49 mln 778 tys. zł.

Jest to jeden z siedemnastu kontraktów, największy w zakresie robót budowlanych w Kielcach w ramach wartego 550 mln zł projektu unijnego Kompleksowej Ochrony Wód Podziemnych Aglomeracji Kieleckiej.

Program współfinansowany jest przez Fundusz Spójności UE, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko . Długość budowanej sieci kanalizacji sanitarnej w tym kontrakcie wynosi 54,7 km, sieci wodociągowej – 1,4 km.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.