PARTNER PORTALU
  • BGK

Największy operator rowerów miejskich wychodzi za granicę

  • MN    16 sierpnia 2017 - 13:47
Największy operator rowerów miejskich wychodzi za granicę
Nextbike celuje w takie kraje jak Norwegia, Finlandia i Islandia. (fot. nextbike.pl)

Wkrótce rowery operatora Nextbike mogą pojawić się również w krajach skandynawskich. W Polsce systemy mają być rozbudowywane.
• Nextbike Polska podpisał z Nextbike GmbH umowę wyłącznej licencji, umożliwiającą dostawę i obsługę miejskich systemów rowerowych na terytorium Norwegii, Finlandii i Islandii.

• Umowa licencyjna została zawarta na czas określony, od dnia jej zawarcia do 31 grudnia 2027 r. z opcją przedłużenia o kolejne 10 lat.

• Spółka analizuje rynek i zamierza wystartować w pierwszych przetargach z terminami uruchomienia w 2018 roku.

Nextbike podkreśla, że nadal kluczowym rynkiem jest Polska, gdzie udział firmy pod względem liczby rowerów wynosi ponad 80 proc., ale wejście na rynek skandynawski to również wydarzenie o ogromnej wadze.

- Rynek w Polsce ma wciąż ogromny potencjał wzrostu wynikający z możliwości rozbudowy obecnie istniejących systemów rowerowych, jak również z szansy na uruchamianie systemów w kolejnych dużych aglomeracjach, takich jak Trójmiasto czy Śląsk, czy też coraz większej liczbie mniejszych miejscowości - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Czytaj też: Ile gminy dopłacają do miejskich rowerów? 

Wojtkiewicz dodaje, że rynek skandynawski ma być kolejnym fundamentem dla rozwoju firmy. Kraje skandynawskie w ocenie Nextbike są szczególnie atrakcyjne ze względu na bardzo rozwiniętą dbałość o środowisko i idące za tym zapotrzebowanie na ekologiczne środki transportu. Ponadto, rynek rowerów miejskich jest w tych krajach mocno skoncentrowany i pomija mniejsze miejscowości.

- Wnikliwie analizujemy rynek i jeśli będzie ku temu okazja - a zakładam, że wkrótce takowa się nadarzy - jeszcze w tym roku wystartujemy w pierwszych zagranicznych przetargach. – mówi Wojtkiewicz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.