PARTNER PORTALU
  • BGK

Największy stołeczny park jeszcze urośnie

  • PAP    30 września 2012 - 12:04
Największy stołeczny park jeszcze urośnie

Do kompleksu parkowego Pola Mokotowskiego wkrótce zostanie włączony teren bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Miejsce, na którym składowano odpady, zostanie uporządkowane; do połowy października zniknie stamtąd sprzęt spółki.
Jak poinformował wydział prasowy stołecznego ratusza, ostatnia śmieciarka opuściła bazę MPO na Polu Mokotowskim już w piątek.

"To miejsce relaksu dla wielu warszawiaków, jedno z najcichszych w stolicy. Dzięki decyzji o wyprowadzce MPO przywracamy mieszkańcom dużą część tego pięknego parku. Chcemy, by mogli z niej korzystać jak najszybciej" - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

MPO przy Al. Niepodległości 213 na Polu Mokotowskim rozpoczęło działalność w 1957 r. Tam odbierano, przeładowywano i stamtąd wywożono nieczystości. Baza zakończy działanie 15 października - do tego dnia teren ma być uporządkowany, zniknie też sprzęt wykorzystywany przez spółkę. Powstanie parku na terenie bazy MPO zakłada miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony w 2009 r.

Pole Mokotowskie to największy stołeczny park, o powierzchni ponad 68,5 ha. W ciągu ostatnich 150 lat mieściły się tam m.in. tor wyścigów konnych i lotnisko. Tuż przed II wojną światową planowano na tym terenie budowę najbardziej reprezentacyjnego warszawskiego kompleksu mieszkaniowego - osiedla im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Od 1983 r. w parku ma swoją siedzibę Biblioteka Narodowa. Od 2010 r. po polu można spacerować ścieżką im. Ryszarda Kapuścińskiego - trasą spacerów reportażysty.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.