PARTNER PORTALU
  • BGK

Negocjacje z chętnymi do budowy elektrowni atomowej czas zacząć

  • newseria.pl    18 września 2012 - 11:40

We wtorek rozpoczynają się rozmowy z potencjalnymi oferentami, w tym najważniejszym dla inwestycji przetargu – informuje Aleksander Grad, prezes spółek odpowiedzialnych za wybudowanie pierwszej polskiej siłowni jądrowej.
– Od 18 września do pierwszych dni października spotkamy się z potencjalnymi oferentami, z tymi, którzy interesowali się tym programem – mówi Agencji Informacyjnej Aleksander Grad, prezes PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1.

Prezes PGE Energia Jądrowa zapowiada, że zostanie przeprowadzone jedno zintegrowane postępowanie przetargowe, tak, by wybrać i technologię, i sposób finansowania budowy elektrowni atomowej.

 – Przygotowujemy dokumenty prawne pozwalające uruchomić postępowanie zintegrowane. W jego ramach będziemy wybierali dostawcę technologii, generalnego wykonawcę, partnera strategicznego, model finansowania dłużnego, jak i firmę, która nam dostarczy wiedzę do tego, aby móc w przyszłości tą elektrownią zarządzać – tłumaczy prezes.

 - Jesteśmy także w trakcie wyboru wykonawcy który zrealizuje badania lokalizacyjne. Wybór inżyniera kontraktu natomiast planowany jest w pierwszym kwartale przyszłego roku – zapewnia Aleksander Grad. Jest to kluczowa rola w tym przedsięwzięciu. Razem z nim będziemy przygotowywali wszystkie niezbędne dokumenty techniczne - wyjaśnia.

Czytaj też: Porozumienie w sprawie elektrowni jądrowej
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Dulduś, 2012-09-18 21:25:46

    Trzeba pamiętać,że jedna oferta jest niezmiennie godna uwagi,pradaż?
  • Horror atom, 2012-09-18 14:24:23

    Nie wiem, czemu marnuje się wciąż cenny czas i pieniądze na rozmowy i przetargi, skoro elektrowni atomowej w Polsce i tak na pewno nie będzie. Nie ma na to zgody społeczeństwa ani pieniędzy, i nie zgadzamy się na popadanie w dalsze długi tylko po to, żeby partyjne przy..upasy miały co rozkraść. ...  rozwiń