PARTNER PORTALU
  • BGK

NFOŚiGW dofinansuje modernizację oczyszczalni i rozbudowę kanalizacji w Rzeszowie

  • MIW    16 lutego 2017 - 15:43
NFOŚiGW dofinansuje modernizację oczyszczalni i rozbudowę kanalizacji w Rzeszowie
Umowę podpisali przedstawiciele NFOŚiGW i Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie. (fot. mat. NFOŚiGW)

• Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisał setną umowę wodno-ściekową w ramach działania na rzecz wsparcia gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracjach.
• Tym razem partnerem NFOŚiGW zostało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie.
• Na modernizację oczyszczalni ścieków, budowę suszarni mechanicznej osadów ściekowych oraz rozbudowę sieci kanalizacyjnej miasto dostanie ponad 56 mln zł ze środków Unii Europejskiej.
Cała inwestycja ma kosztować prawie 115 mln zł i być zrealizowana do 2022 r. Jak informuje NFOŚiGW w ramach projektu zaplanowano budowę suszarni mechanicznej osadów ściekowych wraz z modernizacją oczyszczalni ścieków, która obejmuje: modernizację ciągu przeróbki osadów ściekowych w celu zmniejszenia ilości i poprawy struktury osadów; budowę instalacji fotowoltaicznej na terenie oczyszczalni ścieków; rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej; modernizację magistrali wodociągowej oraz modernizację zbiorników wody pitnej w Rzeszowie. Zaplanowano także wykonanie i wdrożenie modelu hydraulicznego sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

To setna umowa, którą NFOŚiGW zrealizuje w ramach unijnego działania 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach, oś priorytetowa II Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu. Dotychczas podpisano umowy na łączną kwotę dotacji ponad 2,1 mld zł. Do rozdysponowania pozostało jeszcze ok. 4,9 mld zł, co pozwoli na zrealizowanie projektów o koszcie całkowitym ok. 13 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.