PARTNER PORTALU
  • BGK

NFOŚiGW o bydgoskiej spalarni śmieci

  • AW    16 lutego 2012 - 09:16
NFOŚiGW o bydgoskiej spalarni śmieci

Bydgosko-toruńska spalarnia jest niezbędna - mówi Małgorzata Skucha zastępca prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i dodaje że czeka na rozstrzygnięcia przetargów.
Zdaniem pani prezes ten projekt jest przygotowany bardzo dobrze. Fundusz czeka jak zakończą się przetargi, ale podkreśla że innego rozwiązania dla „śmieciowego” problemu nie ma.Jak przypomina bydgoski magistrat, Unia Europejska, dostrzegając wieloletnie zaniedbania, wspiera rozwój w Polsce zakładów termicznego przekształcania odpadów wielomilionowymi, bezzwrotnymi dotacjami. Bydgoszcz ma zagwarantowane na ten cel blisko 330 mln zł.

Czytaj też: Budowa spalarni w Bydgoszczy: odwołanie ws. Astaldi Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Beskiedzki, 2012-02-21 20:40:16

    No jak to dlaczego - dlatego że płacą dobrze za "ignorancję" - napisane w cudzysłowie bo jest to rżnięcie głupa... Ale wiadomo - blondynka...
  • Józef, 2012-02-17 00:00:16

    Pytanie podstawowe- dlaczego usiłuje się przeforsować spalarnię pomimo protestów mieszkańców sąsiadujących z tym terenem dzielnic a nie planuje rozwiązań alternatywnych np.MBS (mechaniczno biologiczne suszenie). Ignorancja władzy w tym kraju jest porażająca.