PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie będzie korekty taryfy PGNiG

  • PAP    13 września 2012 - 11:19

Urząd Regulacji Energetyki odmówił zatwierdzenia korekty taryfy PGNiG - poinformował PAP prezes URE Marek Woszczyk. W jego ocenie ewentualny nowy wniosek o korektę taryfy musiałby zawierać niższe oczekiwania wzrostu cen.
"Odmówiłem zatwierdzenia wniosku o korektę taryfy na ten rok dla PGNiG. Duża część uzasadnienia decyzji jest niejawna ze względu na spółkę" - powiedział Woszczyk.

"Spółka ma prawne możliwości złożenia nowego wniosku taryfowego, jak i odwołania się od mojej obecnej decyzji. Biorąc pod uwagę uzasadnienie decyzji spodziewałbym się, że ewentualny nowy wniosek musiałby zawierać niższe oczekiwania wzrostu cen" - dodał.

Pod koniec czerwca prezes URE, informował w rozmowie z dziennikarzami, że Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo złożyło wniosek o podwyżkę cen gazu w taryfie.

URE w połowie marca tego roku zatwierdził nową taryfę gazową dla PGNiG. Nowy cennik, zakładający wzrost cen dla odbiorców przemysłowych na poziomie ok. 15 proc., a dla domowych od 7 do 10 proc., został wprowadzony od 31 marca. Postępowanie rozpoczęło się w końcu października ubiegłego roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • glewski, 2012-09-13 15:01:27

    A co łoić tych Polaczków! Niech zdychają...po kątach...Na ich miejsce przyjmiemy naszych chińskich kolegów...Podobno Premier po 18-tej uwielbia się przebierać w Mandaryna!