Nie będzie opłaty przy wnioskach o dopłatach za prąd

  • PAP/Dziennik Polski
  • 29-01-2014
  • drukuj
Osoby otrzymujące dodatek mieszkaniowy mogą starać się o dopłaty do rachunków za energię elektryczną. Taka pomoc to kilkanaście złotych miesięcznie. Nim się ją otrzyma, trzeba zapłacić 10 zł opłaty skarbowej.
Nie będzie opłaty przy wnioskach o dopłatach za prąd

Z uwagi na opłatę, tylko nieliczni składają wnioski o przyznanie dopłat do energii elektrycznej. W Krakowie zrobiło to niespełna 130 osób spośród 7,2 tys. otrzymujących dodatek mieszkaniowy - informuje  "Dziennik Polski".

"Dla wielu osób nawet te 10 zł jest barierą nie do pokonania" - tłumaczy  Filip Szatanik z biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa .

Czytaj też:   W Polsce może zabraknąć prądu

Na dopłaty do rachunków za prąd zarezerwowano w tym roku ok. 115 mln zł. Gdyby każdy z blisko 4,9 mln otrzymujących dodatek mieszkaniowy złożył wniosek, to z tytułu opłaty skarbowej do państwowej kasy wpłynęłoby około 49 mln zł.

Na ten absurd zwracali uwagę samorządowcy. Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia, na mocy którego w tym roku nie będzie pobierana opłata skarbowa przy wnioskach o dopłatach za prąd. Wszyscy, którzy ją uiścili, otrzymają zwrot pieniędzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

A to od kiedy rozporzadzenie MF może wprowadzac zwolnienia z opłaty skarbowej ?????????????? Zgodnie z Konstytucją RP nalezy to wyłącznie do ustawodawcy. A projektu noweli ustawy brak. A zwrot opłaty skarbowej przysługuje wtedy gdy jest nienalezna lub w zawyzonej wysokości, a nigdy z powodu kolejnej... wpadki ustawodawcy. Nowelizaując prawo energetyczne można było takie sytuacje przewidzieć. rozwiń

Audytor, 2014-01-30 09:37:57 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE