PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie będzie parkometrów nad Wisłokiem w Krośnie

  • KrosnoCity.pl    23 września 2013 - 14:50
Nie będzie parkometrów nad Wisłokiem w Krośnie

Nowy parking nad Wisłokiem w Krośnie pozostanie bezpłatny, nie będzie parkometrów. Na razie nie ma też mowy o zapowiadanej budowie kładki, która mogłaby skrócić drogę z parkingu na Rynek.
Parking funkcjonuje od sierpnia, ma około 80 miejsc postojowych, w tym stanowiska dla niepełnosprawnych i dla autobusów. Zlokalizowany jest nad wisłokiem przy ul. Okrzei, na przeciwko Galerii Zawodzie. Co prawda, żeby dostać się z parkingu na krośnieńskie Strare Miasto trzeba się kawałek przejść, jednak i tak możemy zaoszczędzić czas, który inaczej stracilibyśmy na szukanie miejsca parkingowego. Warto zaznaczyć, że ten parking jest bezpłatny. Równocześnie w dosłownie w 5 minut można spacerem przejść na Rynek.

Jak dowiedziała się w Urzędzie Miasta redakcja KrosnoCity.pl, na razie nie jest planowane montowanie parkometrów. Parking pozostanie bezpłatny.

Pytaliśmy też o zapowiadaną kładkę, która dodatkowo skracałaby drogę pomiędzy parkingiem, a Rynkiem, CDS czy Urzędem Miasta. - Będziemy obserwować jak ten parking funkcjonuje. Odległość do Rynku jest na tyle mała, że na razie nie widzimy potrzeby budowy kładki - informuje Joanna Sowa, rzeczniczka Urzędu Miasta Krosna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.