PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie będzie śledztwa w sprawie dźwigu

  • BB    25 lipca 2011 - 22:50
Nie będzie śledztwa w sprawie dźwigu

Po analizie uzyskanych materiałów Prokuratura Okręgowa w Krakowie odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie dźwigu, który - zdaniem kierownictwa Portu Lotniczego Kraków - Balice - na początku lipca br. miał rzekomo zagrażać bezpieczeństwu ruchu lotniczego.
- Podejmując szybkie i niezawisłe działania zwieńczone dzisiejszą decyzją, krakowska prokuratura wykazała się ogromnym profesjonalizmem, którego zabrakło w tej sprawie po stronie kierownictwa Portu Lotniczego odpowiedzialnego za bezpieczeństwo ruchu lotniczego. Jako obywatel cieszę się, że dzięki niezawisłym sądom i organom sprawiedliwości żyjemy w demokratycznym państwie prawa - mówi Piotr Skalski, właściciel firmy SKALSKI.

Czytaj też: Prace przy lotnisku w podkrakowskich Balicach mogą ruszyć, ale bez dźwigu

Firma Skalski jest generalnym wykonawcą centrum logistycznego w miejscowości Morawica zlokalizowanego w pobliżu krakowskiego lotniska. W ubiegłym tygodniu Małopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego uchylił postanowienie Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia 5 lipca br. wstrzymującą prowadzenie robót budowlanych wykonywanych przez firmę Skalski w rejonie Portu Lotniczego Kraków - Balice.

Czytaj też: Zawirowania wokół lotniska w Balicach

Czytaj też:  Ostra odpowiedź zarządu Balic

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.