PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie chcą odbierać śmieci spoza pojemników

  • bad    3 czerwca 2014 - 17:11
Nie chcą odbierać śmieci spoza pojemników

Zmieszane odpady komunalne są odbierane tylko z pojemników. Nie są odbierane dodatkowe odpady, które nie mieszczą się w pojemniku i są dokładane w workach wystawionych obok pojemników - poinformował Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego (KZGRL).
Kominikat pojawił się w związku z pojawiającymi się zapytaniami mieszkańców gmin należących do KZGRL dotyczącymi odpadów komunalnych, które nie mieszczą się w pojemnikach na odpady.

Związek wyjaśnia, że jeżeli wytwarzane systematycznie odpady nie mieszczą się w pojemnikach, właściciel nieruchomości jest zobowiązany wyposażyć ją w dodatkowy pojemnik lub zmienić dotychczasowy, na pojemnik o większej objętości.

W wyjątkowych sytuacjach, gdy okazjonalnie występuje na nieruchomości zwiększenie wytworzenia odpadów np. z powodu rodzinnej uroczystości (imieniny, urodziny, komunia św., stypa itd.) organizowanej w miejscu zamieszkania, lub z powodu sprzątania strychu, piwnic itp. odpady mogą być odebrane w workach dostarczonych do pojemników na odpady pod warunkiem, że właściciel nieruchomości przynajmniej na dwa dni robocze przed wynikającym z harmonogramu terminem odbioru odpadów powiadomi KZGRL o fakcie wytworzenia większej ilości odpadów i wystawienia ich w workach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • zag, 2014-06-05 12:19:35

    To jest głupota, walczą aby było mniej śmieci w lasach a sami utrudniają. Mieszkam w Łobzie i jest to samo. Moi rodzice mieszkają w innej gminie i nie ma problemu z ilością odpadów i opłaty też mają o 5 zł mniejsze i nikt nie robi sztucznych problemów.