Nie chcą się przyłączyć do kanalizacji

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 29-01-2013
  • drukuj
Władze Jaworza dzięki unijnej dotacji budują kanalizację, ale część mieszkańców gminy nie chce się do sieci przyłączyć.
Nie chcą się przyłączyć do kanalizacji

Z 21 mln zł na trwającą od trzech lat inwestycję aż 85 procent wyłożyła Unia Europejska. W gminie powstać ma łącznie 36 km sieci kanalizacyjnej, do których podłączonych ma zostać około tysiąca domów - pisze „Gazeta Wyborcza".

Czytaj też: Przyłącz się do kanalizacji, bo inaczej...  

 Do pierwszego odcinka kanalizacji powinno zostać podłączonych 350 domów. Z tej możliwości skorzystało jednak tylko 250 gospodarstw.

Niektórzy mieszkańcy stawiają zdecydowany opór i do kanalizacji nie chcą się przyłączyć. Jeśli nie zmienią zdania, gmina będzie musiała oddać część dotacji - za każdy dom, który nie został przyłączony do sieci - około 20 tys. zł - podaje „Gazeta Wyborcza"

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

To jest chore!!! 21 mln wydano dla 350 domów, czyli po 60 tyś za dom. Za oczyszczalnie biologiczne oddzielnie dla każdego domu zapłaciliby 10 x taniej!!!! Scenariusz grecko-hiszpański: ogromne pieniądze "z Unii" wydane bez sensu i bezkarnie, zmarnowane na inwestycje niepotrzebne, niechcia...ne przez lokalne społeczności, ale intratne dla urzędników. Za parę lat wierzyciele się zgłoszą po zwrot, oczywiście z bajecznymi odsetkami. Kto zapłaci? rozwiń

podpisałem, 2013-01-29 22:52:49 odpowiedz

Ciekawe dlaczego się nie chcą przyłączyć? Hmmmmm.... U mnie w gminie jest taka nowość - albo płaci się więcej za ścieki po podłączeniu niż dotychczas (stawka kosmos) albo płaci się mniej ale rocznie trzeba zapłacić około 2 tys. haraczu na coś czego nie rozumiem a do czego trzeba wstąpić żeby płacić ...rzekomo mniej. Tylko po dodaniu tych 2 koła wychodzi na jedno. A potem się dziwią. rozwiń

real, 2013-01-29 08:20:21 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE