PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie chcą się przyłączyć do kanalizacji

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    29 stycznia 2013 - 07:29
Nie chcą się przyłączyć do kanalizacji

Władze Jaworza dzięki unijnej dotacji budują kanalizację, ale część mieszkańców gminy nie chce się do sieci przyłączyć.
Z 21 mln zł na trwającą od trzech lat inwestycję aż 85 procent wyłożyła Unia Europejska. W gminie powstać ma łącznie 36 km sieci kanalizacyjnej, do których podłączonych ma zostać około tysiąca domów - pisze „Gazeta Wyborcza".

Czytaj też: Przyłącz się do kanalizacji, bo inaczej...  

 Do pierwszego odcinka kanalizacji powinno zostać podłączonych 350 domów. Z tej możliwości skorzystało jednak tylko 250 gospodarstw.

Niektórzy mieszkańcy stawiają zdecydowany opór i do kanalizacji nie chcą się przyłączyć. Jeśli nie zmienią zdania, gmina będzie musiała oddać część dotacji - za każdy dom, który nie został przyłączony do sieci - około 20 tys. zł - podaje „Gazeta Wyborcza"

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • podpisałem, 2013-01-29 22:52:49

    To jest chore!!! 21 mln wydano dla 350 domów, czyli po 60 tyś za dom. Za oczyszczalnie biologiczne oddzielnie dla każdego domu zapłaciliby 10 x taniej!!!! Scenariusz grecko-hiszpański: ogromne pieniądze "z Unii" wydane bez sensu i bezkarnie, zmarnowane na inwestycje niepotrzebne, niechcia...ne przez lokalne społeczności, ale intratne dla urzędników. Za parę lat wierzyciele się zgłoszą po zwrot, oczywiście z bajecznymi odsetkami. Kto zapłaci?  rozwiń
  • real, 2013-01-29 08:20:21

    Ciekawe dlaczego się nie chcą przyłączyć? Hmmmmm.... U mnie w gminie jest taka nowość - albo płaci się więcej za ścieki po podłączeniu niż dotychczas (stawka kosmos) albo płaci się mniej ale rocznie trzeba zapłacić około 2 tys. haraczu na coś czego nie rozumiem a do czego trzeba wstąpić żeby płacić ...rzekomo mniej. Tylko po dodaniu tych 2 koła wychodzi na jedno. A potem się dziwią.  rozwiń