Nie chcą u siebie wiatraków

  • Przegląd prasy/Gazeta Współczesna
  • 08-04-2011
  • drukuj
Na terenie jeleniewskiej gminy wiatraków nie będzie. Takie stanowisko zajęli radni.
Nie chcą u siebie wiatraków

Uchwała dotyczy nie tylko ostatnio planowanych przedsięwzięć, ale radni chcą, aby wszystkie próby budowy ferm spotkały się z odmową urzędu gminy – pisze „Gazeta Współczesna”.

Na terenie gminy holenderska firma chciała zbudować dziewięć wiatraków. Miały one stanąć w czterech wsiach – Białorogach, Suchodołach, Wołowni i Prudziszkach. Inwestycji sprzeciwili się mieszkańcy.

Podnosili, że turbiny są szkodliwe dla zdrowia. Szpecą krajobraz, oraz niszczą siedliska zwierząt i ptaków. Rolnicy obawiali się też, że grunty położone obok wiatraków stracą na wartości.

W końcu, argumentowali, wielu mieszkańców straci źródło swojego utrzymania. Prowadzi bowiem kwatery agroturystyczne, które trzeba będzie zlikwidować. W sąsiedztwie urządzeń nikt nie zechce wypoczywać – pisze „Gazeta Współczesna”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (9)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do Wiater: To zamieszkaj pod wiatrakami parszywcu ! Kto ma kasę mówisz ? Gość na którym wiatrak stoi ??? I bogaci goście najczęściej nawet nie Polacy ! A reszta ma znosić szkodliwy wpływ i hałas ??!!!!! Bo co ??!!!

Justyna , 2015-11-13 23:23:24 odpowiedz

Frajerzy i tyle. Za dzierżawę gruntu pod każdą sztukę eketrowni wiatrowej można dostawać nawet 20 tys. PLN/rok. Ciekawe ile zarabiają na agroturustyce. Gmina dostaje kasę (podatek od fundamentu). Grunty wokół zyskują na wartości bo są potencjalnym miejscem dalszej inwestycji. A szkodliwy wpływ ...? No cuż linie wysokiego napięcia które od lat szpecą krajobraz jakoś nie są szkodliwe ?? rozwiń

Wiater, 2011-04-20 23:12:03 odpowiedz

ja bym sie nad tym nie zastanawial CHCEMY WIATRAKÓW I JUŻ !!!

Kurka, 2011-04-08 20:53:36 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE