PARTNER PORTALU
 • BGK

Nie chcą u siebie wiatraków

 • Przegląd prasy/Gazeta Współczesna    8 kwietnia 2011 - 10:58
Nie chcą u siebie wiatraków

Na terenie jeleniewskiej gminy wiatraków nie będzie. Takie stanowisko zajęli radni.
Uchwała dotyczy nie tylko ostatnio planowanych przedsięwzięć, ale radni chcą, aby wszystkie próby budowy ferm spotkały się z odmową urzędu gminy – pisze „Gazeta Współczesna”.

Na terenie gminy holenderska firma chciała zbudować dziewięć wiatraków. Miały one stanąć w czterech wsiach – Białorogach, Suchodołach, Wołowni i Prudziszkach. Inwestycji sprzeciwili się mieszkańcy.

Podnosili, że turbiny są szkodliwe dla zdrowia. Szpecą krajobraz, oraz niszczą siedliska zwierząt i ptaków. Rolnicy obawiali się też, że grunty położone obok wiatraków stracą na wartości.

W końcu, argumentowali, wielu mieszkańców straci źródło swojego utrzymania. Prowadzi bowiem kwatery agroturystyczne, które trzeba będzie zlikwidować. W sąsiedztwie urządzeń nikt nie zechce wypoczywać – pisze „Gazeta Współczesna”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (9)

 • Justyna , 2015-11-13 23:23:24

  Do Wiater: To zamieszkaj pod wiatrakami parszywcu ! Kto ma kasę mówisz ? Gość na którym wiatrak stoi ??? I bogaci goście najczęściej nawet nie Polacy ! A reszta ma znosić szkodliwy wpływ i hałas ??!!!!! Bo co ??!!!
 • Wiater, 2011-04-20 23:12:03

  Frajerzy i tyle. Za dzierżawę gruntu pod każdą sztukę eketrowni wiatrowej można dostawać nawet 20 tys. PLN/rok. Ciekawe ile zarabiają na agroturustyce. Gmina dostaje kasę (podatek od fundamentu). Grunty wokół zyskują na wartości bo są potencjalnym miejscem dalszej inwestycji. A szkodliwy wpływ ...? No cuż linie wysokiego napięcia które od lat szpecą krajobraz jakoś nie są szkodliwe ??  rozwiń
 • Kurka, 2011-04-08 20:53:36

  ja bym sie nad tym nie zastanawial CHCEMY WIATRAKÓW I JUŻ !!!