Nie chcą wiatraków pod domami

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Radom
  • 25-02-2012
  • drukuj
W okolicach Iłży firmy: Molen Wind i Horyzonty chcą postawić 46 wiatraków. Pod protestem przeciwko inwestycji podpisało się już ponad 1,5 tys. osób.
Nie chcą wiatraków pod domami
Wydano już decyzje środowiskowe na podstawie operatów o oddziaływaniu inwestycji na środowisko, pozytywnie zaopiniowanych przez sanepid i Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska – pisze „Gazeta Wyborcza Radom”.

Pod protestami, które złożono do urzędu gminy, podpisało się ponad półtora tysiąca osób. To ci, którzy obawiają się, że budowa farmy wiatrowej negatywnie wpłynie na wartość działek w okolicy i stworzy zagrożenie dla środowiska.

Niektóre wiatrownie mają stanąć w odległości 400-450 metrów od domów. Protestujący mają też pretensje do władz gminy, że przygotowania do inwestycji, w tym postępowanie administracyjne, prowadzone są „po cichu”.

Gmina zaprzecza, tłumacząc, że ogłoszenie o postępowaniu było zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej urzędu oraz na tablicach ogłoszeń u sołtysów – pisze „Gazeta Wyborcza Radom”.

Więcej na ten temat tutaj. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (10)ZOBACZ WSZYSTKIE

Oczywiście,że nie chcą!

Cień, 2012-05-22 22:36:41 odpowiedz

nie dla okupacji przez mega korporacje ,!! nie dla ACTA , NIE dla GMO , NIE dla mega WIATRAKOW !!, WALCZMY Z OKUPANTEM!!!!

rrr, 2012-05-22 19:40:28 odpowiedz

Diament nigdzie w prawie innych państw NIE ma zapisów o 3km, to tylko propozycje przeciwników wiatraków. Wszędzie wiatraki stoją 400-500 m od domów, czyli nawet bliżej niż w Polsce. Polecam info na: wiatrowa.blox.pl

inf, 2012-04-05 08:53:56 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE