PARTNER PORTALU
 • BGK

Nie ma pieniędzy na TBS-y

 • Przegląd prasy/Kurier Lubelski    1 czerwca 2011 - 09:01
Nie ma pieniędzy na TBS-y

Władze Lublina przyznają, że pieniędzy w budżecie miasta nie wystarczy aby na Felinie postawić nowe bloki.
Spółka TBS Nowy Dom, która zajmuje się budownictwem społecznym może mieć kłopoty z zapewnieniem pieniędzy na budowę kolejnych bloków – informuje „ Kurier Lubelski”.

Wszystko dlatego, że Bank Gospodarstwa Krajowego wycofał się z udzielania preferencyjnych kredytów na ten rodzaj działalności.

Oprócz przedszkola i biblioteki TBS odda jesienią do użytku trzy bloki mieszkalne, w których znajdzie się 110 mieszkań.

W mieszkaniach znajdą miejsce osoby, które złożyły wnioski o przydział mieszkania komunalnego z zasobów gminy i zgodziły się na partycypacje w kosztach budowy.

To budowlane Eldorado może się jednak w przyszłym roku szybko skończyć. Kłopot w tym, że nie ma skąd wziąć pieniędzy na sfinansowanie kolejnych inwestycji. Do tej pory preferencyjnego kredytu na ten cel udzielał Bank Gospodarstwa Krajowego. Teraz nie będzie już takiej możliwości – informuje „Kurier Lubelski”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (6)

 • Kergu Lena, 2011-07-14 22:12:34

  nie ma nic...
 • lokator, 2011-07-14 18:29:32

  Wam się chyba wydaje, że mieszkanie w TBSie to jest niczym mieszkanie w raju. Mieszkam 10 lat na osiedlu, gdzie mieszkają w wiekszości same menele. Ciągłe imprezy z darciem mord i muzyką, wysiadywanie z piwkiem pod oknami do ranan i darcie mord. Chałasowanie w lokalach, trzaskanie drzwiami itd. TBS...y to najtaniej wybudowane mieszkania nie spełniające norm. Efekt jest taki, że w mieszkaniu nie ma spokoju. Cały czas słychać stukania i pukania z innych lokali, rozmowy i telewizory. To są nieludzkie warunki. Radzę się dobrze zastanowić zanim zdecydyjecie się zamieszkać w TBSach.  rozwiń
 • Prezes STBS, 2011-06-06 20:20:11

  Dla niezorientowanych dodam szokująca wiadomość! Otóż BGK który do niedawna przyznawał "preferencyjne" kredyty KFM teraz jest tak naprawdę GŁÓWNYM HAMULCOWYM dla TBS-ów !! Dlaczego?? Otóż we wszystkich umowach kredytowych pomiędzy BGK a TBS-ami został zawarty zapis, że TBS-y nie mogą bez ...zgody BGK zaciągać innych kredytów w innych bankach !!! BGK stworzył sobie monopol na kredyty w TBs-ach hahahahahah. W ten oto smutny sposób BGK przyczynia się do schyłku budownictwa mieszkaniowego w Polsce, zabezpieczając oczywiście jedynie swoje interesy:((... Brawo! Brawo ! brawo!  rozwiń