PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie płacili czynszu. Teraz go odpracują

  • PAP    17 marca 2016 - 20:45
Nie płacili czynszu. Teraz go odpracują
Gmina ma do odzyskania od lokatorów w zasobach komunalnych ok. 27 mln zł. (Fot. : men.gov.pl).

• Lokatorzy mieszkań komunalnych w Radomiu winni są gminie 27 mln zł.
• Rekordziści zalegają nawet po około 200 tys. zł.
• Dłużnicy będą wykonywać proste prace na rzecz miasta.
Mieszkańcy Radomia, którzy zalegają z opłatami za czynsz w lokalach komunalnych, będą mogli odpracować zaległości, wykonując prace na rzecz miasta, np. odśnieżanie czy grabienie liści. Lokatorzy są winni gminie w sumie 27 mln zł.

Zarządzenie o możliwości odpracowania zaległości czynszowych przez mieszkańców Radomia podpisał w czwartek prezydent miasta.

- Dłużnicy będą mogli wykonywać proste prace, np. grabienie liści, odśnieżanie czy sprzątanie klatek schodowych w budynkach będących w zasobach gminy - poinformował wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak.

- Nie może stać się to sposobem na płacenie czynszu, ale może być metodą odrobienia zaległości czynszowych - zaznaczył wiceprezydent Radomia. Godzinowa stawka za pracę wynosić będzie 12 zł.

Lokatorzy mieszkań, których właścicielem jest gmina lub gminna spółka Administrator, zalegają z opłatami za czynsz na łączną kwotę 27 mln zł. Rekordziści są winni gminie po około 200 tys. zł. Takich dłużników jest przeszło 80.

Do tej pory zalegający z opłatami za czynsz lokatorzy mieszkań komunalnych w Radomiu mogli spłacać długi w ratach lub też zamienić mieszkanie na mniejsze, co wiązało się ze zmniejszeniem zobowiązań.

W Radomiu jest ponad 1300 mieszkań socjalnych i ponad 2700 pozostałych lokali mieszkalnych znajdujących się w zasobach gminy. Na mieszkania tego typu czeka przeszło tysiąc rodzin.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.