PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie płacisz czynszu? No to do rejestru dłużników

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    13 września 2010 - 07:21
Nie płacisz czynszu? No to do rejestru dłużników

Lokatorzy mieszkań komunalnych w Białymstoku, którzy uporczywie nie płacą czynszu będą trafiać do rejestru dłużników.
Zarząd Mienia Komunalnego w Białymstoku w najbliższym czasie będzie wysyłał do dłużników wezwania do zapłaty z ostrzeżeniem, że jeżeli w ciągu 30 dni nie uregulują zaległości, ich dane trafią do publicznego rejestru zadłużonych. Zarząd Mienia Komunalnego, który administruje mieszkaniami komunalnymi zawarł już umowę z jednym z trzech działających w Polsce biur informacji gospodarczej – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Władze miasta liczą na to, że groźba umieszczenia w takim rejestrze zmobilizuje dłużników i będą regulować zaległości. Osoba w rejestrze może mieć kłopot z uzyskaniem kredytu w banku, zawarciem umowy na zakup telefonu komórkowego czy telewizji satelitarnej.

Do rejestru trafią tylko najbardziej uciążliwi dłużnicy uchylający się od płacenia za mieszkanie, a nawet od kontaktów z gminą. Chodzi o osoby, które mają pieniądze, a mimo to czynszów w należących do gminy mieszkaniach nie chcą płacić. Mobilizują się do spłat dopiero wtedy, gdy realnie grozi im eksmisja.

Zarząd Mienia Komunalnego dopiero szacuje, ilu dłużników może trafić do rejestru, ale ocenia, że łącznie chodzi o grupę osób, która zalega z opłatami na milion złotych – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.