Nie płacisz czynszu - trafisz do kontenera

  • sztafeta.pl (Tomasz Gotkowski )
  • 05-11-2011
  • drukuj
Zalegasz z czynszem? To lepiej zacznij go spłacać. Za rok od tej pory dłużników miasto będzie wyrzucać do kontenerów. - Ci, którzy nie płacą, wylecą na ulicę - brutalnie mówi jeden z urzędników. Nieoficjalnie.
Nie płacisz czynszu - trafisz do kontenera

Bo oficjalnie na razie nikt nic nie powie. I nic dziwnego - na tak drażliwym społecznie posunięciu, jakim jest postawienie kontenerów, można sporo stracić. - Nie mam nic na ten temat do powiedzenia. Na razie, na tym etapie, nie ma o tym dyskusji – ucina prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak (zabierz głos/oceń prezydenta).

- Jeśli doszłoby do stworzenia takiego osiedla, to trzeba na to przynajmniej roku. Pół roku trwa zmiana planu, a drugie pół roku trzeba mieć na projekt architektoniczny i uzyskanie pozwolenia na budowę - mówi Sylwester Piechota, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej.

Czytaj też: Gminy nie chcą wyrzucać na bruk

Ustaliliśmy jednak, że w magistracie urzędnicy rzeczywiście zastanawiają się nad lokalizacją kontenerów, do których trafialiby zalegający z opłatami za mieszkania. Chodzi o obrzeża miasta. Swoimi drogami doszliśmy do tego, że jedna z proponowanych lokalizacji to Charzewice.

- Ci, którzy nie płacą czynszu, wylecą. Najpierw do tych kontenerów na 3 miesiące, a potem już kompletnie na ulicę - powiedział nam wprost jeden z urzędników. Ale na podpisanie się nazwiskiem pod tymi słowami się nie zgadza.

Czytaj też: Gminy przygotowują się do masowych eksmisji

Do kontenerów mają być przenoszeni ci, którzy nie płacą, ci którzy niszczą mieszkania, i ci którzy są uciążliwi dla sąsiadów - awanturują się. - Dotyczyć to będzie mieszkańców lokali socjalnych, komunalnych i spółdzielczych - mówi nasz informator.

Kupno kontenerów spadnie w całości na karb miasta. Jeden kosztuje 20-30 tysięcy złotych. - Ale to będzie tańsze niż utrzymywanie tych, którzy nie płacą i niszczą mieszkania, które potem my remontujemy - dodaje nasz rozmówca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (9)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tak mi przykro z tego powodu!!! To tak jak okraść samego siebie.Moja najwieksz jest strata.Takiego potrzebującego z otwartymi ramionami !!!

Rękawiczka, 2011-11-18 18:01:36 odpowiedz

Do kontenera to może nie, bo przecież od czegoś ma się przyjaciół i ... chyba by pomogli i przygarnęli potrzebującego?

Mllekko, 2011-11-18 16:21:20 odpowiedz

"Paszcza" ty to pewnie jesteś ofiara złudzeń, że jak coś się robi, to wszystkim innym jest lepiej!!! Jak nie wiesz o czym piszesz to zamilcz!!! Wiesz chyba, a jak nie to darmo zdobędziesz wiedzę, że do tych kontenerów "pakuje" się wszystkich: rodziny wielodzietne, samotne matki, ...itp. A menele jak siedzieli na swoim tak siedzą. Jeśli jesteś za degeneracją polskiej rodziny i POlaków to lepiej wyjedź z tego kraju!!! rozwiń

gklewski, 2011-11-18 15:03:43 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE