PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie rób swemu psu obciachu

  • AW    30 listopada 2012 - 13:45
Nie rób swemu psu obciachu

Celem wałbrzyskiej akcji "Posprzątaj po swoim psie. Nie rób mu obciachu" jest przypomnienie właścicielom psów o ich obowiązkach, uświadomienie mieszkańcom zagrożenia epidemiologicznego, jakie stwarzają niesprzątnięte psie odchody oraz negatywnego wpływu na wizerunek miasta.
Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu zakupił 60 nowych dystrybutorów na pakiety higieniczne oraz 30 koszy na odpady. Odnowiono 9 stacji dystrybucji . Dystrybutory zostały umieszczone głównie w dzielnicach Piaskowa Góra i Podzamcze. Będą regularnie  uzupełniane w bezpłatne pakiety higieniczne.

Akcja obejmuję również część edukacyjną. Zorganizowano konkurs plastyczny dla dzieci w kategorii: przedszkola, w szkołach podstawowych klasy I-III,  oraz IV-VI a także gimnazja. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 5 grudnia br. (dla wszystkich dzieci zostały ufundowane nagrody). Prace będą wystawiane w bibliotekach i szkołach.

Dyrektor ZDKiUM powołał zespół do prowadzenia działań w ramach akcji "Posprzątaj po mnie" .Zadaniem zespołu jest inicjowanie, przeprowadzanie, monitorowanie  i upowszechnianie przedsięwzięć edukacyjnych, medycznych, technicznych, porządkowych oraz prawnych, związanych z kontynuacją akcji oczyszczania miasta pn. "Posprzątaj po mnie".

„Celem akcji jest doprowadzenie do wypracowania systemu, który zbliży nas do europejskich standardów w tym zakresie. Jesteśmy przekonani,  że wypracujemy taki model, który będzie wzorem dla innych miast w Polsce, a  Wałbrzych stanie się dzięki temu miastem coraz bardziej przyjaznym mieszkańcom i gościom” – mówi Michał Gnacy, partner społeczny akcji.

„W przyszłym roku dystrybutory i kosze będą montowane także w pozostałych dzielnicach Wałbrzycha. W szkołach, przedszkolach, w spółdzielniach mieszkaniowych, w wielu innych miejscach pojawiły się plakaty i ulotki. Od dziś mieszkańcom Wałbrzycha posiadającym psy łatwiej będzie wywiązywać się z obowiązku sprzątania po swoim pupilu” – dadaje Bożena Gąsiorek z Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta, koordynator akcji.

W Wałbrzychu jest szacunkowo 11 000 psów. Dziennie "produkują" ok. 1 tony odpadów, co w skali roku przekłada się na 365 ton odchodów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.