PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie stój murem przed... wejściem do autobusu

  • AT    11 października 2012 - 19:28
Nie stój murem przed... wejściem do autobusu

W sondzie „Co Państwu najbardziej przeszkadza w zachowaniu innych pasażerów w komunikacji miejskiej”, którą przeprowadził na swojej stronie internetowej warszawski ZTM, najwięcej pasażerów skarżyło się na blokowanie wyjścia z pojazdu.
Obywatelu, nie stój murem... to myśl przewodnia pierwszej odsłony kampanii edukacyjnej Zarządu Transportu Miejskiego, która pod hasłem „Pomyśl o innych, nie jesteś tu sam” rozpoczęła się 11 października.

Wpływ na jakość komunikacji miejskiej ma nie tylko nowoczesny tabor, dostępność oferty komunikacyjnej, zachowanie kierowców czy włączona klimatyzacja/ogrzewanie. To, jak się podróżuje, zależy również od samych pasażerów.

Czytaj też: Co przeszkadza pasażerom ?

- Poprzez tę kampanię, chcemy zachęcić pasażerów do większej empatii, dzięki czemu poprawi się komfort podróży. Jeśli uśmiechniemy się do innych, będziemy uprzejmi, to mamy szansę na podobną reakcję zwrotną – informuje ZTM.

Dlatego w prawie 1200 pojazdach komunikacji miejskiej pojawiły się plakaty zawierające przerysowaną negatywną scenkę rodzajową, na stacji metra. Na zdjęciu grupa pasażerów tworzy swoisty mur blokując pasażerce wyjście z pociągu.

Na plakacie został umieszczony tekst odnoszący się sytuacji przedstawionej w scence:

Qin Shi Huang, pierwszy cesarz Chin rozpoczął budowę Wielkiego Muru Chińskiego, osłaniając północne Chiny przed najazdami ludów z Wielkiego Stepu. Jedną z największych podziemnych fortyfikacji Europy jest Międzyrzecki Rejon Umocniony, wybudowany w latach trzydziestych XX w. Miał stanowić barierę przed oczekiwanym atakiem armii polskiej w razie wybuchu wojny z Francją. Nie grożą nam najazdy obcych ludów w komunikacji, dlatego nie twórz fortyfikacji przed pojazdem, tylko stań z boku wejścia i poczekaj, aż wszyscy wysiądą. Pomyśl o innych, nie jesteś tu sam.

Pierwsza odsłona kampanii potrwa do 17 października. Kolejne dwie rozpoczną się 18 października (głośne słuchanie muzyki i rozmowy przez telefon) oraz 25 października  (nieustępowanie miejsca potrzebującym współpasażerom).
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2012-10-22 09:31:26

    Ci co na przystankach Tworzą takie mury, To chamstwo bez mózgu, Bez krztyny kultury.