PARTNER PORTALU
  • BGK

Nie tylko straż, ale i MPO rozpocznie "śmieciowe" kontrole w Krakowie

  • AW    2 sierpnia 2013 - 12:30
Nie tylko straż, ale i MPO rozpocznie "śmieciowe" kontrole w Krakowie

31 lipca upłynął termin składania deklaracji śmieciowych w Krakowie. Od najbliższego poniedziałku 5 sierpnia specjalny zespół złożony z pracowników MPO rozpocznie systematyczne kontrole działania systemu gospodarki odpadami w mieście.
Jak informuje krakowski magistrat, pracownicy MPO będą sprawdzać m.in. pracę firm odbierających śmieci, skontrolują czy ilość pojemników na posesjach jest zgodna z deklarowaną, udzielą nie zbędnych informacji oraz podejmą interwencję w sprawach nagłych (pogotowie śmieciowe).

Straż Miejska również prowadzi kontrole w oparciu o regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Ze stwierdzonych do tej pory nieprawidłowości najwięcej dotyczy nieporządku przy osiedlowych śmietnikach. Może to wynikać z faktu, że spółdzielnie zamówiły pojemniki nieproporcjonalne do faktycznej ilości wyrzucanych odpadów. MPO za pewnia, że odpowiednie kosze są dostępne i można je zamówić w siedzibie spółki.

Strażnicy Miejscy na bieżąco przyczyniają się do likwidacji tzw. „dzikich wysypisk". Jak zapewniają strażnicy osoby które przyczyniają się do powstawania takich wysypisk zostaną surowo ukarane.

Na 300 słupach ogłoszeniowych zostały rozmieszczone plakaty z graficznym podziałem Krakowa na sektory odbioru odpadów komunalnych. Mieszkańcy Krakowa będą mogli zidentyfikować do którego sektora należą, gdzie mogą się zwrócić z problemami dotyczącymi odbioru odpadów oraz zapoznać się z numerami telefonów do poszczególnych firm odbierających odpady. Plakaty będą eksponowane do 12 sierpnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.