PARTNER PORTALU
  • BGK

Niebawem rusza kanalizacja Jagodnika i Boleścina

  • GK    12 kwietnia 2013 - 12:18
Niebawem rusza kanalizacja Jagodnika i Boleścina

Trwa procedura przetargowa, która pozwoli wyłonić wykonawcę inwestycji „Budowa kanalizacji sanitarnej w Jagodniku i Boleścinie wraz rurociągiem przesyłowym Jagodnik-Pszenno. Zadanie podzielone będzie na II etapy. Zakończenie pierwszego planowane jest na listopad 2013 r., a drugiego na październik 2014 r.
Zgodnie z dokumentacją projektową odcinek 12,8 km sieci kanalizacji sanitarnej obejmie ok. 700 osób, w tym 130 gospodarstw.

W ramach zadania zostaną wykonane m.in. prace ziemne i montażowe kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej oraz kanalizacji tłocznej, studni rewizyjnych, roboty montażowe 3 lokalnych przepompowni ścieków wraz z zasilaniem oraz z systemem sterowania i monitoringu.

Zakończenie inwestycji planowane jest na październik 2014 r. Z tym, że zakres robót dotyczący budowy rurociągu przesyłowego Jagodnik-Pszenno oraz kanalizacji w Jagodniku planuje się wykonać do końca listopada 2013 r., a zakres robót dotyczący budowy kanalizacji sanitarnej w Boleścinie do końca października 2014 r.

Wykonanie kanalizacji sanitarnej przyczyni się poprawy stanu środowiska gruntowo-wodnego w związku z włączeniem gospodarstw domowych do projektowanego systemu kanalizacyjnego.

Obecnie na terenie gminy sieć kanalizacyjną posiada 9 sołectw: Pszenno, Witoszów Dolny, Witoszów Górny, Bystrzyca Dolna, Mokrzeszów, Komorów, Grodziszcze, Krzyżowa i Słotwina.

Równolegle do budowy kanalizacji sanitarnej w gminie Świdnica, trwają prace przy realizacji przydomowych oczyszczalni ścieków. W tym roku obejmują one 4 sołectwa: Wieruszów, Stachowice, Panków i Modliszów. Nabór wniosków trwa do końca kwietnia br.

Obecnie na rozpatrzenie czeka 50. Wysokość dofinansowania do budowy jednego przedsięwzięcia może wynieść maksymalnie 12 tys. zł. W budżecie gminy zarezerwowano środki na ten cel w wysokości 400 tys. zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.