PARTNER PORTALU
  • BGK

Niebieska Linia pomaga ofiarom przemocy

  • lk    14 grudnia 2010 - 15:39

Powołane przez marszałka województwa biuro rzecznika praw ofiar prowadzi kujawsko-pomorską "Niebieską Linię" - Telefoniczne Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Na numer 800-154-030 można dzwonić codziennie w godzinach 17-22.
Linia działa w ramach projektu "Niebieska Sieć", polegającego na budowie sieci punktów pomocy ofiarom przemocy. Potrzebujący mogą liczyć na bezpłatną poradę w siedzibie rzecznika przy ul. Słowackiego 114 w Toruniu oraz pod  numerem telefonu 56 659-13-99. Jak ifnformuje kujawsko - pomorski urząd marszałkowski współpracujący z rzecznikiem prawnicy i psycholodzy dyżurują od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 17.

Biuro rzecznika praw ofiar udziela pomocy prawnej i psychologicznej, podejmuje interwencje w instytucjach, edukuje pracowników organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, prowadzi edukacyjne społeczne akcje medialne, podejmuje inicjatywy związane z wprowadzaniem korzystnych dla osób pokrzywdzonych zmian obowiązującego prawa. Zatrudnia między innymi prawników i psychoterapeutów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: