Niedopuszczalne jest odwoływanie pociągów bez poinformowania pasażerów

  • PAP/MAX/wnp.pl
  • 10-12-2012
  • drukuj
Odwoływanie pociągów bez stosownej informacji dla pasażerów jest niedopuszczalne - ocenił w poniedziałek w komunikacie resort transportu. Ministerstwo odnosi się do kłopotów Kolei Śląskich; w poniedziałek na tory nie wyjechało ponad 30 pociągów spółki.

ZAKTUALIZOWANA: Jak poinformowało ministerstwo transportu, minister Sławomir Nowak "jest zaniepokojony" sytuacją na Śląsku. Dodano, że minister jest w stałym kontakcie z władzami samorządowymi województwa.

"W rozmowie z Marszałkiem Województwa Śląskiego Adamem Matusiewiczem i zarazem właścicielem spółki Koleje Śląskie, minister zwrócił uwagę na konieczność zapewnienia sprawnej komunikacji w porannych i popołudniowych szczytach komunikacyjnych. Minister Nowak podkreślił również konieczność zapewnienia bieżącej, aktualnej i rzetelnej informacji odnośnie kursowania Kolei Śląskich, która powinna być kierowana do pasażerów oraz przedstawicieli mediów" - czytamy w piśmie.

Jak poinformowano, minister podkreślił również, że niedopuszczalne jest odwoływanie połączeń bez stosownej informacji dla pasażerów, oraz że samorząd powinien zorganizować transport zastępczy dla pasażerów odwołanych pociągów.

"Marszałek Matusiewicz zapewnił Ministra Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej, że w ciągu najbliższych godzin zapewniona zostanie płynna komunikacja kolejowa na terenie województwa" - napisano.

Resort zaznaczył, że władze samorządu śląskiego oraz samorządowej spółki otrzymały od ministerstwa pełne wsparcie. Miało ono dotyczyć przygotowań proceduralnych realizowanych przez Urząd Transportu Kolejowego oraz pomocy ze strony PKP Intercity oraz zarządzającej infrastrukturą kolejową spółkę PKP PLK.

Ministerstwo wskazało, że pozostałych ośmiu na dziewięciu działających w Polsce przewoźników pasażerskich nie miało problemu z obsłużeniem porannego szczytu komunikacyjnego w pierwszym powszednim dniu obowiązywania nowego rozkładu jazdy.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE