PARTNER PORTALU
  • BGK

Nielegalna zbiórka na kanalizację

  • Przegląd prasy/Gazeta Krakowska    31 stycznia 2011 - 07:49
Nielegalna zbiórka na kanalizację

Już ponad 200 tysięcy złotych zwrócono mieszkańcom gminy Rabka-Zdrój, którzy siedem lat temu musieli wpłacić pieniądze na kanalizację – informuje "Gazeta Krakowska".
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie uznał, że opłaty były nielegalne. Magistrat musi oddawać każdemu gospodarstwu po ok. 2 tysiące złotych. Kanalizacja w Rabce nie powstała do dzisiaj. (Czytaj też: Komornik zajął konta urzędu miejskiego)

Wpłaty przyjmowane od mieszkańców to jednak nie tylko problem rabczańskiego samorządu. Podobne uchwały podjęło w Polsce mnóstwo rad miast i gmin. Różne były sposoby zwrotu pieniędzy. Niektóre samorządy zdecydowały się pozostawić wpłacone przez mieszkańców pieniądze na poczet przyszłych rachunków za korzystanie z kanalizacji. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • NIE ANALFABETA ekonomiczny, 2011-01-31 14:44:23

    Gminynie znają w gospodarce wodno-sciekowej zasad oszczedzania wody i nowych technologii oczysZczania scieków > Przykładowo na terench gdzie a działki o powierzchni ponad 20O kw. powinny być realizowane - Oczysczalnie Korzeniowe na takiich działkach.zMNIEJSZY SIĘ ZUŻYCIE WODY, BO ODZYSKA S...IĘ WODĘ ZE SCIEKO. bARDZO DOBRA WODA, ZMNIEJSZY SIĘ ZUŻYCIE ENERGII Podobnie nic nie mówi się o oszczedzaniu w wody w blokach mieszkalnych /S przecież mniej wody zuzytej to mniej wyrzucnych ścieków. W dalszej konsekwencji to mniej zużytej energii potrzebnej do pompowania wody/ Dalej w prawie w każdej gminie istniej dawny system PRLowski rozliczania ilości zuzytej wody o d ilości lokatórów a niema wodomierzy . Szczyt głupoty. POdobnie rząd nie promuje texhnologii wodo i enerrgo oszczędnych p Przykładowo na 1 tonę produkcji papieru z makulatury osczedza sie ponad 40 % zuzyciawody ( a przez i ścieków) i ok.35% zużycia energii istniejącej przy produkcji papiery z masy drzewnej (17 drzew na tonę papieru) Ponadto produkchja z paperu z makulatury to zmniejszenie o ponad 35 % dwutlenku węgla.Brak wiedzy wśród rządzacych i wielu ludzi o naturalnych prawach ekonomoi wynikajacych z praw fizyki i chemii jestego przyczyna Do nauki panowie burmistrzowie< prezydenci  rozwiń