Nielegalne domy w Mysłowicach

  • www.m-ce24.pl
  • 13-06-2012
  • drukuj
Urząd Miasta Mysłowice odpowiedział na zarzuty Najwyższej Izby Kontroli, która skontrolowała sposób zapobiegania oraz usuwania szkód górniczych na Śląsku.
Nielegalne domy w Mysłowicach

W opublikowanych wynikach, NIK wykryła, że w Mysłowicach nielegalnie wybudowano 271 domów, sklepów i hal przemysłowych na gruntach, pod którymi eksploatuje kopalnia.

Według kontroli NIK były prezydent Mysłowic Grzegorz Osyra, wprowadził w błąd nadzór górniczy gdyż twierdził, że rada miasta zrezygnowała ze sporządzenia planu przestrzennego zagospodarowania części tych gruntów. Natomiast NIK podała, że taka uchwała nie została podjęta.

Poniżej publikujemy stanowisko Mysłowic w tej sprawie.

W dniu 27 listopada 2003 r. podjęta została przez Radę Miasta Mysłowice Uchwała Nr XVIII/216/2003 w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Mysłowice. W uchwale tej w §4 określono m.in., że rozwiązywana będzie problematyka związana ze sposobem zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

I co? Ponad rok minął i w UM Mysłowice cisza - uchwałą dalej się nie zalazła jak i odpowiedź na raport NIK chyba też bo totalna cisza.

zygi, 2013-08-05 00:44:28 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE