PARTNER PORTALU
  • BGK

Nielegalne domy w Mysłowicach

  • www.m-ce24.pl    13 czerwca 2012 - 11:48
Nielegalne domy w Mysłowicach

Urząd Miasta Mysłowice odpowiedział na zarzuty Najwyższej Izby Kontroli, która skontrolowała sposób zapobiegania oraz usuwania szkód górniczych na Śląsku.
W opublikowanych wynikach, NIK wykryła, że w Mysłowicach nielegalnie wybudowano 271 domów, sklepów i hal przemysłowych na gruntach, pod którymi eksploatuje kopalnia.

Według kontroli NIK były prezydent Mysłowic Grzegorz Osyra, wprowadził w błąd nadzór górniczy gdyż twierdził, że rada miasta zrezygnowała ze sporządzenia planu przestrzennego zagospodarowania części tych gruntów. Natomiast NIK podała, że taka uchwała nie została podjęta.

Poniżej publikujemy stanowisko Mysłowic w tej sprawie.

W dniu 27 listopada 2003 r. podjęta została przez Radę Miasta Mysłowice Uchwała Nr XVIII/216/2003 w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Mysłowice. W uchwale tej w §4 określono m.in., że rozwiązywana będzie problematyka związana ze sposobem zagospodarowania terenów lub obiektów podlegających ochronie, ustalonych na podstawie odrębnych przepisów, w tym terenów górniczych.

<!-- pagebreak //-->

W dniu 26 lutego 2004 r. Rada Miasta Mysłowice podjęła jednak Uchwałę NrXXIV/258/04 wsprawie odstąpienia od przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Mysłowice podjętego Uchwałą (…) Nr XVIII/216/2003, w całym zakresie – w tym w zakresie terenów górniczych.
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • zygi, 2013-08-05 00:44:28

    I co? Ponad rok minął i w UM Mysłowice cisza - uchwałą dalej się nie zalazła jak i odpowiedź na raport NIK chyba też bo totalna cisza.