PARTNER PORTALU
  • BGK

Niemal 20 mln zł na zarządzanie ruchem

  • legniczanin.pl ( Grzegorz Wala)    19 lipca 2012 - 09:34
Niemal 20 mln zł na zarządzanie ruchem

Niemal 20 mln zł z resortu transportu zasili konto legnickiego ratusza. Środki mają zostać przeznaczone na budowę zintegrowanego systemu zarządzania ruchem w mieście.
Zadanie, które zostało zaplanowane na lata 2013-2015, uda się zrealizować właśnie dzięki zewnętrznemu dofinansowaniu. W przeciwnym razie trudno byłoby sobie wyobrazić, że legnicki budżet udźwignie warte ponad 23 mln zł prace.

W ramach zaplanowanych działań wymienione lub zmodernizowana ma być sygnalizacja świetlna, ale najważniejsze jest powstanie sieci monitorującej ruch wraz z centralą, która umożliwi sterowanie sygnalizatorami, np. w przypadku potrzeby szybkiej reakcji służb odpowiedzialnych za zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców.

– W tym momencie przygotowujemy dokumentację. Zadanie na pewno będzie trudne, ale jego realizacja może się okazać krokiem milowym w kwestii bezpieczeństwa naszych dróg – mówi Jadwiga Zienkiewicz, odpowiedzialna za legnickie drogi, wiceprezydent Legnicy.

Jeśli wszystko ułoży się po myśli legnickich urzędników, ogłoszoną przez dwoma tygodniami decyzję ministerstwa transportu uda się sfinalizować jesienią.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.