Nieporadne złomowanie stołecznego taboru

  • Przegląd prasy/PAP/Życie Warszawy
  • 08-04-2011
  • drukuj
W Miejskich Zakładach Autobusowych w Warszawie na złom trafiają 15-letnie autobusy z niską podłogą. Tymczasem po stolicy wciąż jeżdżą „szroty”, czyli totalnie zajeżdżone ikarusy z lat 80.
Nieporadne złomowanie stołecznego taboru

„Życie Warszawy” dotarło do zdjęć z placu postojowego w zajezdni Redutowa. Widać na nich częściowo już rozebrane autobusy, które lada dzień trafią na złom.

Selekcja pojazdów do kasacji budzi kontrowersje. To niegospodarność. Miejskie Zakłady Autobusowe kasują mniej zużyte autobusy, a zostawiają rozpadające się „szroty”, czyli ikarusy z lat 80. ubiegłego wieku.

MZA uspokaja. Typują ikarusy do kasacji na podstawie stanu technicznego, a nie wieku. „Szroty” jeżdżą jeszcze po mieście, ale w niewielkiej liczbie.

Dzięki spodziewanym dostawom nowego taboru już niedługo wszystkie zostaną wycofane. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz (zabierz głos/oceń prezydenta) obiecała, że do Euro 2012 wszystkie ikarusy mają zniknąć z ulic stolicy – pisze „Życie Warszawy”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Widać nie ma szans na odzew ze strony radnych.Trudno,trzeba sobie jakoś radzić samemu.A w ogóle jest to marnotrawstwo!!! Smutna,polska rzeczywistość.

szampon, 2011-04-08 11:41:39 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE