PARTNER PORTALU
  • BGK

Nieporadne złomowanie stołecznego taboru

  • Przegląd prasy/PAP/Życie Warszawy    8 kwietnia 2011 - 07:07
Nieporadne złomowanie stołecznego taboru

W Miejskich Zakładach Autobusowych w Warszawie na złom trafiają 15-letnie autobusy z niską podłogą. Tymczasem po stolicy wciąż jeżdżą „szroty”, czyli totalnie zajeżdżone ikarusy z lat 80.
„Życie Warszawy” dotarło do zdjęć z placu postojowego w zajezdni Redutowa. Widać na nich częściowo już rozebrane autobusy, które lada dzień trafią na złom.

Selekcja pojazdów do kasacji budzi kontrowersje. To niegospodarność. Miejskie Zakłady Autobusowe kasują mniej zużyte autobusy, a zostawiają rozpadające się „szroty”, czyli ikarusy z lat 80. ubiegłego wieku.

MZA uspokaja. Typują ikarusy do kasacji na podstawie stanu technicznego, a nie wieku. „Szroty” jeżdżą jeszcze po mieście, ale w niewielkiej liczbie.

Dzięki spodziewanym dostawom nowego taboru już niedługo wszystkie zostaną wycofane. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz (zabierz głos/oceń prezydenta) obiecała, że do Euro 2012 wszystkie ikarusy mają zniknąć z ulic stolicy – pisze „Życie Warszawy”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • szampon, 2011-04-08 11:41:39

    Widać nie ma szans na odzew ze strony radnych.Trudno,trzeba sobie jakoś radzić samemu.A w ogóle jest to marnotrawstwo!!! Smutna,polska rzeczywistość.