PARTNER PORTALU
  • BGK

Nieprzyjazne przystanki w Sosnowcu

  • www.esosnowiec.pl (Izabela Kieliś)    11 lipca 2012 - 10:17
Nieprzyjazne przystanki w Sosnowcu

Na wielu sosnowieckich przystankach tramwajowych oczekujący na przejazd nie uświadczą ani zadaszenia, ani miejsca, w którym można by usiąść.
Znamiennym jest to, że podobna sytuacja nie dotyczy wyłącznie peryferii i rzadko uczęszczanych przystanków. Pasażerowie walczą z warunkami atmosferycznymi nawet w newralgicznych punktach miasta.

Gdzie w Sosnowcu pasażerowie nie uświadczą na przystanku niczego poza słupem z rozkładem jazdy? Na przykład na przystanku Sosnowiec Sąd, czy Pogoń Akademiki. Podobnie na osiedlach Środula i Zamkowa, a także w kilku punktach na Zagórzu.

Lista jest naprawdę długa. W czasie ulewy musi im wystarczyć parasol, który przydałby się także podczas największych upałów do ochrony przed słońcem. Wszystko przez brak wiat. We wspomnianych miejscach próżno również szukać jakiejkolwiek ławki. Na to ostatnie skarżą się zwłaszcza starsi wiekiem pasażerowie.

– Rozumiem, że tramwaje nie jeżdżą znowu aż tak rzadko, ale starszej, schorowanej osobie, która porusza się o kulach problem może sprawić odstanie nawet tych kilku minut. A tramwaje są jednym z najpewniejszych środków transportu publicznego – uważa Kazimiera Adamska z Sosnowca.

Użytkownicy tramwajów nie rozumieją zwłaszcza braku porządnych przystanków w takich rejonach, jak okolice sosnowieckiego sądu i oddziału ZUS-u.

– Nie chodzi już tylko o mieszkańców dużego przecież osiedla, które znajduje się po drugiej stronie ulicy, ale także tych przyjezdnych. Codziennie na tym przystanku czekają tłumy ludzi, którzy chcą dostać się do centrum Sosnowca lub wrócić do Będzina, czy Dąbrowy Górniczej – stwierdza Andrzej Pilecki.

– Czy przydałyby się ławki i wiaty? Ławki to może nawet nie tak koniecznie, ale zadaszenie w czasie nieoczekiwanej ulewy, o które ostatnio dość łatwo, to jak najbardziej – śmieje się Maciek, student geografii na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ.

<!-- pagebreak //-->×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.