PARTNER PORTALU
  • BGK

Nieruchomości, gospodarka lokalami: ile zyskał Kraków ze sprzedaży i zamiany lokali

  • pt    29 grudnia 2014 - 13:32
Nieruchomości, gospodarka lokalami: ile zyskał Kraków ze sprzedaży i zamiany lokali

www.krakow.pl

Ponad 40 milionów złotych wpłynęło w tym roku do krakowskiej kasy za sprzedaż nieruchomości w trybie przetargów. Miasto odzyskuje też pieniądze od dlużników poprzez dobrowolne zamiany lokali na inne za spłatę zadłużenia.
W tym roku w wyniku przetargów nabywców znalazły m.in. kamienice: przy pl. Bohaterów Getta 16, przy ul. Szerokiej 34, przy ul. Józefa 15, działki: przy ul. Jakuba na Kazimierzu, przy ul. Korepty, 22 działek pod budynki mieszkaniowe w różnych częściach miasta, 19 mieszkań do remontu, 5 strychów do adaptacji.

Czytaj: Mieszkaniowa afera korupcyjna w gdańskim magistracie

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Krakowa.

W przyszłym roku będzie można kupić m.in. strychy do adaptacji przy ul. św. Wawrzyńca, ul. Starowiślnej, ul. Dietla, ul. Bocheńskiej, działki – m.in. przy ul. Powstania Styczniowego i ul. Księdza Maja, lokal użytkowy przy ul. Brackiej, mieszkanie przy ul. św. Jana 2 – informuje www.krakow.pl.

175 tys. zł odzyskał Kraków do 30 listopada br. z tytułu dobrowolnych zamian lokali na inny lokal za spłatę zadłużenia. Łącznie od początku trwania programu (wrzesień 2009) jest to ponad 2,2 mln zł.

W Krakowie opracowano kilka programów umożliwiających przeprowadzenie pomiędzy najemcami (i właścicielami) zamiany mieszkań, są to:

*Bank zamian – skrzynka kontaktowa, umożliwiająca bezpłatnie przekazywanie informacji pomiędzy osobami, które wyrażą chęć zamiany zajmowanego lokalu na inny;

*Program zamian – oferta skierowana do najemców mieszkań komunalnych, pozwalająca na zamianę aktualnie zajmowanego lokalu na lokal większy i o wyższym standardzie, po zagwarantowaniu, iż są w stanie go utrzymać;

*Dobrowolne zamiany mieszkań – zamiany pomiędzy osobami, którym przysługuje tytuł prawny do dysponowania lokalem mieszkalnym. Urząd Miasta Krakowa pośredniczy w nich w sytuacji, gdy co najmniej jedna ze stron jest najemcą lokalu komunalnego;

*Zamiany osób zadłużonych - zamiany pomiędzy osobami, z których jedna jest (lub była) najemcą lokalu komunalnego, które jest zadłużone, w zamian za spłatę zadłużenia przez kontrahenta zamiany;

*Zamiany „z urzędu" – zamiany skierowane do osób, które z różnych przyczyn (wiek, niepełnosprawność, niskie dochody) nie mogą utrzymać lub korzystać z zajmowanego lokalu komunalnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.